Išmani šildymo sistema, kaip tai veikia ir kokie privalumai?

Jūsų šildymo sistema tikriausiai jau iš dalies yra protinga, ypač, jei gyvenate nuosavame name ir naudojate termostatą taigi iškyla klausimas, ką dar išmanių namų sistema gali padaryti? Trumpas atsakymas: padaryti šildymo sistemą dar išmanesnę, suteikiančią daugiau komforto, patogumo, bei padėti sumažinti šildymo išlaidas. Žemiau pabandėme apibūdinti, kokius privalumus suteikia protingų namų šildymo sistema.

Komfortas

Jūs galite valdyti, kurias namų vietas ir kiek reikia šildyti. Pavyzdžiui, galite nustatyti, kad kambariai būtų pašildomi iki 18 ° C ryte, dienos metu būtų palaikoma 12°C temperatūra, o vakare visi namai, arba tam tikri kambariai sušiltų iki 20°C ar daugiau. Protingų namų sistema pagal jūsų nustatymus atliks viską pati ir jums nereikės papildomai niekuo rūpintis.

Patogumas

Tokia sistema veikia automatizuotai, todėl jums nebereikia vargintis ir nustatinėti šildymo katilų ir atskirų radiatorių. Taipogi ją galima valdyti nuotoliniu būdu, iš mobiliojo telefono, net jei nesate namuose. Kai kurie įrenginiai geba nustatyti, kada jūs esate pakeliui namo ir pradėti šildyti namus iki jūsų pageidaujamos temperatūros.

Zonos

Galite sukurti atskiras šildymo zonas, ir jas valdyti individualiai: įjungti/išjungti, veikti pagal nustatymus. Tai suteikia didesnį efektyvumą, nes leidžia jums šildyti tik tas zonas, kurias yra būtina šildyti, taupant pinigus ir tausojant gamtos išteklius.

Energijos taupymas

Tokia sistema padeda ženkliai sumažinti energijos sąnaudas, protingai valdant šildymą - net maži pokyčiai gali duoti didelį rezultatą. Ji apima ne tik laiko temperatūros kontrolę, bet ją galima išplėsti apjungiant kitus smarthome įrenginius šildymo tikslams. Pavyzdžiui, jeigu tam tikrame kambaryje pasidarė per daug šilta ir prireikė atidaryti langą, ir šiuo atveju yra įmontuotas durų/langų jutiklis ir susietas su šildymo sistema, tai smarthome sistema automatiškai išjungs šildymą tame kambaryje, kad nebūtų eikvojama šildymo energija be reikalo. Sistema taipogi gali veikti, atsižvelgdama į orų prognozes, pavyzdžiui - šildyti patalpas mažiau, tuo atveju, jeigu lauke yra saulėta ir saulės spinduliai natūraliai šildo patalpas.


Išmanus šildymas - kaip pasirinkti sistemą?

Mūsų siūlomi išmanaus šildymo sprendimai leis jums lengvai sukurti protingų namų šildymo sistemą. Žemiau rasite šildymo sistemų ir įrenginių sąrašą, kuriuos galite įsigyti Hausis.lt e-shop:

Z-Wave

Z-Wave yra bevielė protingų namų technologija, kurią palaiko daugelis gamintojų. Z-Wave yra puikiai tinkanti technologija išmaniai, pažangiai šildymo sistemai kurti. Su Z-Wave sukurta išmani  šildymo sistema suteiks jums daug lankstumo, didelę įrenginių įvairovę, paprastą valdymą ir daug kitų privalumų.

Sužinokite daugiau

Tado

Tado kompanija yra smart termostatų kūrėja. Tai pažangūs ir plačiai pritaikomi įrenginiai, kurie jums leis valdys jūsų šildymą iš bet kurios namų ar pasaulio vietos. Tado įrenginius gana paprasta įdiegti, bei jais naudotis, o „Geolokacijos“ funkcija leidžia valdyti namų šildymą, atsižvelgiant į jūsų buvimo vietą.

Tado asortimentas

Nest

Nest Learning termostatas tai ko gero vienas gražiausių rinkoje esančių termostatų. Termostatai yra savaime besimokantys (self-learning): jie analizuoja namų aplinką ir savo veikimą pritaiko prie jūsų ir jūsų šeimos elgsenos. Nest įrenginiai veikia nuolatos bandydami rasti optimaliausius nustatymus.