Kodėl verta automatizuoti žaliuzes arba roletus?

Visų pirma, žaliuzių automatizavimas suteikia daug patogumo. Daugumai iš mūsų žaliuzių pakėlimas ir nuleidimas yra ganėtinai gerai pažįstamas ir varginantis procesas, kurį kartojame beveik kiekvieną vakarą, rytą, ar pasikeitus apšvietimui iš lauko. Ir visa tai atliekame ant kelių, ar dar daugiau langų, ypač, jei kalba eina apie nuosavus namus, kur gali būti iki keliolikos langų. Todėl žaliuzių automatizavimo aktualumas iš patogumo pusės yra neabejotinas. Nemažiau svarbus aspektas , tai yra energijos tausojimas, automatizuota žaliuzių sistema, kaip ir visi kiti protingų namų sprendimai – padeda taupyti energiją.

Komfortas

Nustatykite, kad vakare žaliuzės automatiškai užsidarytu, nusileidus saulei, o rytui pritaikykite jas taip, kad lėtai pakeliamos įleistų natūralią šviesą ir jums padėtų nubusti, bei suteiktų jaukumą.

Patogumas

Nebereikės vaikščioti nuo lango prie lango vos tik prireikus pakelti arba nuleisti žaliuzes, tai vyks automatiškai, atsižvelgiant į jūsų nustatymus, arba jums davus komandą iš mobiliojo telefono arba kompiuterio!

Energijos taupymas

Protingas žaliuzių valdymas – padeda taupyti energija: automatinis žaliuzių nuleidimas, kai vasaros metu saulė spinduliuoja pro langus ir kelia temperatūrą, sumažins oro kondicionavimo išlaidas.

Saugumas

Jei esate išvykę iš namų, o ypač ilgesniam laikui, automatizuota žaliuzių sistema gali padidinti namų saugumą. Galite nustatyti, kad žaliuzės automatiškai nusileistų ir pasikeltų nereguliariais laiko intervalais ir taip imituotų žmonių buvimą namuose. Ši funkcija gali būti paleidžiama, kartu su nereguliariu apšvietimo įsijungimu ir išsijungimu ir taip dar labiau įtikinti, jog kažkas tikrai yra namuose.

Ilgaamžiškumas

Rankomis valdomos žaliuzių mechanizmai, dėl tempimo jėgos patiria didesnį stresą, bei greičiau dėvisi, o virvelės greitai nusidėvi arba būna nutraukiamos. Motorizuotos žaliuzės veikia sklandžiau ir tolygiau, todėl lėčiau dėvisi.

Automatinės žaliuzės - realybė jau šiandien

Automatizuotas žaliuzių valdymas yra tikrai naudingas, ir tai pakankamai lengva padaryti, naudojant lengvai diegiamus ir naudojamus komponentus. Žaliuzių automatizavimui , Z-Wave matome kaip tinkamiausią technologiją. Toliau pasiaiškinsime, kodėl, kaip tai veikia ir kokie komponentai yra reikalingi? Z-Wave yra bevielė technologija, specialiai sukurta išmaniųjų namų - namų automatikos sprendimams. Ši technologija numato ryšį tarp įvairių elektroninių įrenginių jūsų namuose ir jų nuotolinio valdymo. Visi "Z-Wave" įrenginiai veikia bevieliu būdu, o tai reiškia, kad jų diegimas yra paprastas ir greitas, jį gali atlikti beveik visi.

Kodėl rinktis Z-Wave?

Z-Wave turi daug funkcijų, kurios idealiai tinka bevielio namų automatizavimo ir šildymo sistemos valdymui.

Valdymas

Visi Z-Wave įrenginiai veikia sistemoje (kartais vadinama tinklu), o sistemos centre yra "Z-Wave" valdiklis. Kaip jau minėta ankščiau įrenginių diegimas ir pridėjimas prie Z-Wave sistemos yra paprastas ir greitas. 

Dvipusis ryšys

Dvipusis bevielis ryšys užtikriną patikimesnį informacijos perdavimą. Kiekvienas įrenginys siunčia ir priima informaciją ir daro tai pakartotinai, tol, kol informacija būna priimta. Šiuo konkrečiu atveju, jūs visada būsite tikri kokia yra žaliuzių būseną: pakeltos/nuleistos, o tai leis išvengti klaidingo sistemos veikimo, pavyzdžiui mėginimo pakelti žaliuzes, kai jos jau yra pakeltos.

Mesh tinklas

Z-Wave turi įdiegtą mesh technologiją, kuri užtikriną sklandų ryšį tarp visame tinkle esančių įrenginių, nepaisant pilkųjų zonų (dead-zones). Tai reiškia, kad jūs nesusidursite su situaciją, kai vienas iš įrenginių negali būti valdomas, nes nėra ryšio tarp jo ir valdiklio.

Scenarijai ir grupės

Scenarijai leidžia valdyti Z-wave įrenginius ir atskirai ir grupėmis. Dėka to jūs galėsite stebėti, kokia yra žaliuzių būsena, skirtinguose languose.

Nuotolinis valdymas

Z-Wave valdiklis prisijungia prie jūsų Wi-Fi maršrutizatoriaus, todėl galite valdyti žaliuzes iš išmaniojo telefono ar planšetinio kompiuterio, ne tik namuose, bet ir iš bet kurios pasaulio vietos.

Kaip tai veikia?

Yra daugybė automatizuotų žaliuzių sistemų, kurias galima įsigyti ir pritaikyti. Mes orientuojamės į produktus, kurie yra universalūs ir veikia su beveik visų tipų žaliuzėmis, įskaitant roletais, romanetėmis, vertikaliomis ir tt. Be to šie produktai gali valdyti garažo vartus ar net tentus nuo saulės.  

Prieš pradedant planuoti pradėti žaliuzių automatizavimą, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kokia bus naudojama žaliuzių sistema, nuo to priklausys, kuriuos komponentus reikės įsigyti. Toliau pateikiame skirtingus žaliuzių sistemų tipus, bei joms tinkamus komponentus:

Nemotorizuotos žaliuzės (non-motorised)

Šios žaliuzės ko gero populiariausios ir plačiausiai paplitusios visame pasaulyje, jas rasite įrengtas tūkstančiuose namų. Jos pasižymi tuo, kad neturi integruoto variklio, kuris automatiškai valdytų žaliuzių būseną, todėl joms reikalingas specialus, lengvai montuojamas motoras, prie kurio prijungiama žaliuzių virvelė.

Komponentai:

Nemotorizuotoms žaliuzėms siūlome naudoti, lengvai diegiamą ir naudojamą įrenginį:

    SOMA Smart Shade Control 

 • Lengvai montuojamas
 • Smartphone programėlė
 • Scenarijų kūrimas
 • Įkraunamas saulės baterijos             

Motorizuotos žaliuzės (motorised)

Šios žaliuzių sistemos jau turi integruotą motorą, kuris kontroliuoja žaliuzių atidarymą ir uždarymą. Žaliuzių variklis yra susiejamas su jūsų smarthome valdikliu ir tai jums suteikia automatizuoto ir nuotolinio valdymo galimybes.

Yra kelių tipų motorizuotos žaliuzės, dėl to jų automatizavimui gali prireikti skirtingų komponentų, toliau pateikiame skirtingus motorizuotų žaliuzių tipus, bei reikiamus komponentus jų automatizavimui.

Motorizuotos žaliuzės maitinamos elektros srove (230V)

Tai yra vienas iš labiausiai paplitusių motorizuotų žaliuzių tipų. Variklis gali suktis bet kuria kryptimi, jį galima sustabdyti norimoje pozicijoje.

Komponentai:

Šio tipo motorizuotoms žaliuzėms siūlome naudoti šiuos komponentus:

    Fibaro Shutter 2 modulis

 • Skirtas veikimui su 230V galingumo motorizuotomis įvairaus tipo žaliuzėmis, įskaitant ir tentus
 • Energijos matavimas ir automatinis kalibravimas
 • Mažas dydis

        Qubino Shutter Modulis
 • Skirtas veikimui su 230V galingumo motorizuotomis įvairaus tipo žaliuzėmis, įskaitant ir tentus
 • Energijos matavimas ir automatinis kalibravimas
 • Galima prijungti jutiklį
 • Mažas  dydis

Žemos įtampos motorizuotos žaliuzės (24V)

Žaliuzių sistemoje yra naudojamas 24V DC variklius. Jos dažniausiai valdomos per į sieną įmontuotą jungiklį.

Komponentai:

Šio tipo motorizuotoms žaliuzėms siūlome naudoti šiuos komponentus:

    Qubino Shutter DC Modulis 

 • Skirtas žaliuzėms su DC varikliu
 • Mažas dydis
 • Galima prijungti jutiklį
 • Energijos matavimas

       Fibaro Double Switch Modulis

 • Jungiklis skirtas žemos įtampos varikliams valdyti
 • Mažas korpusas
 • Energijos matavimas
 • Galima prijungti jutiklį

IR žaliuzės (Infrared)

Daugelis žemos įtampos sistemų taip pat gaminamos su InfraRed valdikliu. Šios sistemos turi laidinį valdymo bloką, prie kurio gali būti prijungiamas jungiklis arba naudojamas IR adapterius, kuris palaiko ryši su valdymo bloku ir siunčia jam komandas. Diegimo privalumas yra tas, kad jis yra ganėtinai greitais ir paprastas abiem atvejais.

Komponentai:

Infrared žaliuzėms siūlome naudoti, šiuos įrenginius:

ITACH IR ADAPTER 

 • Bevielis IR žaliuzių valdymas
 • Galima prijungti tiek prie WI-FI, tiek prie interneto kabelio