Prekių Ženklai NETATMO
Prekės kodas: Thermostat
Likutis: Užklausti
176.90€
Be PVM: 146.20€

Kai kalba pakrypsta apie išmaniuosius termostatus, Netatmo vardas pasigirsta bene dažniausiai. Todėl nusprendėme termostatą paimti į savo rankas, bei pamėginti išsiaiškinti apie šį įrenginį daugiau, bei pamėginti atsakyti į klausimus, kurie galbūt gali būti aktualūs, ketinantiems jį įsigyti.

Diegimas

Netatmo teigia, kad termostatas suderinamas su beveik visomis šildymo sistemomis, įskaitant tas, kuriose naudojami įvairūs šildymo katilai, šilumos siurbliai, grindinio šildymo sistemose, bei centrinio šildymo šildymo sistemose.

Diegimo būdas daugeliu atveju panašus tik šiek tiek varijuoja priklausomai nuo to, kokia dabartinė jūsų situacija t.y. kokį termostatą naudojate, ir ar jį iš viso turite. Pavyzdžiui, jeigu jūs jau turite termostatą, kuris prijungtas laidais, tiesiog reikės atjungti esamą termostatą ir prijungti prie laidų Netatmo termostatą. Netatmo relė (angl.relay) įjungiama į rozetę, bei susiejama su Wi-Fi maršrutizatoriumi, kas užtikrina Netatmo termostato ryšį su internetu. 

Netatmo termostato apžvalga

Jeigu jūs naudojate bevielį termostatą ir norite jį pakeisti naujuoju Netatmo, tokiu atveju relė yra laidais prijungiama prie termostato ir susiejama su Wi-Fi maršrutizatoriumi.

Netatmo termostato apžvalga

Jeigu ketinate naudoti Netatmo šildymo sistemoje su keliomis zonomis, teks naudoti po atskirą termostatą ir relę kiekvienai zonai, įskaitant ir grindinio šildymo sistemas su keliomis ar daugiau zonomis. Jeigu jūs keisite laidais prijungtą termostatą, tai nenustebkite, jei šiek tiek daugiau laiko reikės skirti nepriekaištingam tvirtinimui, kadangi tvirtinimo rėmeliui bus reikalingos naujos skylės sienoje, o ir patį laidą gali tekti patrumpinti.

Netatmo diegimas iš programinės pusės nėra kažkuo ypatingai sudėtingas, atsisiunčiate programėlę, suvedate savo pageidaujamos temperatūros nustatymus ir paliekate termostatą „mokymosi“  periodui, kurio metu termostatas turėtų optimizuoti nustatymus. Pagrindiniams scenarijams, kurie automatiškai įjungia tam tikrą šildymo rėžimą, skirtingu dienos metu, Netatmo naudoja pusiau automatinį būdą t.y. jums pakaks atsakyti į klausimus, pagal kurių atsakymus bus sukurti scenarijai. Netatmo naudojami pagrindiniai scenarijai (rėžimai) yra: I get up, I leave for work, I return home, I go to bed. Visiems minėtiems scenarijams jūs galite pasirinkti norimą temperatūrą, kuri bus automatiškai palaikoma, skirtingais dienos periodais.

Naudojimas ir funkcionalumas

Kaip jau minėjome Netatmo siūlo standartinius scenarijus (rėžimus), kurie skirtingu dienos metu automatiškai reguliuoja šildymo nustatymus. Nepaisant automatinių scenarijų Netatmo leidžia pakeisti šildymo nustatymus ir rankiniu būdu. Jeigu taip atsitiko, rankiniu būdu parinkti nustatymai bus aktyvūs ateinančias 3 valandas, tačiau šį laiką galima konfigūruoti ir pakeisti. Be minėtų  (I get up, I leave for work, I return home, I go to bed) rėžimų turi ir kelis papildomus scenarijus, kurios galėsite naudoti nenumatytais atvejais. Jeigu nutiko taip, kad numatytu laiku negrįžote namo, arba išvykote į trumpą kelionę, galite naudoti Away rėžimą, kuris sumažins ir palaikys temperatūrą ties minimalia riba, kad būtų tausojama energija. Tačiau čia reikėtų būti atidesniems, Away scenarijus bus aktyvūs tol, kol jo neišjungsite. Tad jeigu grįžote namo ir norite, kad namai pradėtų šilti, turėtumėte nepamiršti išjungti Away rėžimo.

Išmanieji termostatai, įskaitant ir Netatmo siūlo gan aktualią savaiminio mokymosi funkciją. Termostatas analizuoja šilumos svyravimus jūsų namuose, bei sugeba apskaičiuoti, kiek laiko reikia namams pašildyti iki norimos temperatūros, bei, kaip greitai jie atšala. Kadangi šildymo laikas priklauso ne tik nuo jūsų namų apšiltinimo ir sistemos kokybės, bet ir nuo lauko temperatūros, kad ši funkcija veiktų teisingai, būtina, kad termostatas turėtų prieigą prie lauko temperatūros. Savaiminio mokymosi periodas trunka apie dvi savaites, tačiau jūsų namo šiluminės charakteristikos Netatmo termostato bus atnaujintos periodiškai.

Analitika

Perkant išmanųjį termostatą, daugelį motyvuoja suprasti geriau apie sunaudojamą energiją, bei pagerinti šildymo sistemos efektyvumą, tai pasiekti be išsamios informacijos vargu ar pavyktų. Netatmo termostatas, kas dešimt minučių fiksuoja ir išsaugo su šildymu susijusią informaciją: faktinę temperatūrą, nustatytą temperatūrą ir laiko tarpą (procentine išraiška), kurį šildymo katilas buvo įjungtas. Naudojantis grafiku (pvz. žemiau) galima stebėti, energijos sąnaudų svyravimą, bei skirtingų temperatūros nustatymų įtaką.

Netatmo thermostat

Duomenų analizavimas gali padėti rasti optimaliausius temperatūros nustatymus, kurie leis tuo pačiu sumažinti energijos išlaidas. Kita informacija , kurią Netatmo pateikia, tai valandų skaičius, kurį jūsų šildymo katilas buvo įjungtas. Tai pravers, jeigu norėsite suprasti, kaip šildymo dinamika skiriasi, skirtingais mėnesiais, ar net savaitėmis. Kartu pateikiamos ir priežastys, kurios gali lemti svyravimus (pvz. žemiau). Ši informacija, gal ir nebus ta, kurioje rasite didžiausias įžvalgas, tačiau tam tikrai atvejais ji gali padėti atskleisti šildymo sistemos gedimus ar kitas energetinio efektyvumo problemas, tarkime, jei informacija rodo, kad vidutinė lauko temperatūra kyla, o katilo veikimo laikas nemažėja, arba net padidėja.

Netatmo thermostat

Išplėtimo galimybės

Netatmo stengiasi sukurti savo sistemą, kuri apima ne tik šildymo valdymą, bet ir oro kokybės kontrolę, sąlygų matavimą. Netatmo termostatas, kaip jau buvo minėta, yra priklausomas nuo lauko temperatūros informacijos, kuri gali būti gaunama iš interneto arba iš kitų Netatmo įrenginių, tokių, kaip pavyzdžiui Netatmo Weather Station orų stotelės, kuri įrengiama namo išorėje, bei matuoja oro sąlygų parametrus. Tokiu atveju Netatmo termostatas gautų dar tikslesnę informaciją apie lauko oro sąlygas, kas ko gero užtikrintų optimalesnį termostato algoritmų veikimą. Žinoma, naudoti Netatmo stotelės nėra būtinybės, ją galima pridėti vėlesniuose etapuose. Netatmo palaiko IFTTT (if this then that), kas leidžia termostatą susieti su daugybe kitų gamintojų įrenginių ir programų, bei išplėsti termostato ir šildymo sistemos funkcionalumą. Štai bent keletas funkcijų, kurias suteikia IFTTT palaikymas ir, kurias verta paminėti:

  • Paskutinis šeimos narys paliko namus – termostatas įjungiamas Away rėžimu
  • Pirmas šeimos narys grįžo namo – įjungiami įprastiniai šildymo rėžimai
  • Automatiškai Įjungti šildymo rėžimą – I leave work, jums palikus ofisą

Nors pats Netatmo termostatas ir neturi geofencing palaikymo, IFTTT palaikymas suteikia galimybė naudotis geofencing‘u, termostatui valdyti. Daugiau IFTTT galimybių galite rasti paspaudę šią nuorodą: https://ifttt.com/netatmo_thermostat

Vertinimai, pagal vartotojų atsiliepimus

Teigiami vartotojų vertinimai

+ Lengvas diegimas

Prieinama kaina

Nuotolinis valdymas

Grafikai ir informacija

IFTTT palaikymas

Neigiami vartotojų vertinimai

- Netatmo klientų aptarnavimas (išbandėme patys, atsakymo į klausymą laukėme daugiau, nei dvi savaites)

- Keistas dizainas

- Nepakankama ekrano raiška

- Nepatogus rankinis valdymas

Netatmo starter pack


Netatmo starter pack
Sutaipyite iki 37% energijos išlaidų* 

Daugiau efektyvumo

Termostatas prisitaiko prie jūsų gyvenimo rutinos ir šildo namus tik tada, kai yra būtina.

Stebėkite šildymo išlaidas programėlėje, išmaniajame telefone.

Gaukite naudingus patarimus, kurie jums padės taupyti energiją.

*Šaltinis: Vidutiniškai sutaupomas energijos kiekis, naudojant Netatmo termostatą, Europoje 2015, 2016 metais. Pagal šalį: Vokietija: 37%, Belgija: 37%, Ispanija: 42%, Prancūzija: 33%, Didžioji Britanija: 35%, Italija: 39%.Valdykite šildymą iš bet kurios pasaulio vietos.

Atlikite šildymo sistemos nustatymus, išmaniajame telefone, arba kompiuteryje. Nustatykite ir jūsų šildymo sistema pasirūpins, kad jūs galėtumėte grįžti į šiltus namus. Valdykite išmanųjį termostatą, naudodami tik balso komandas su Siri arba Alexa.


Netatmo starter pack


Netatmo starter pack

Pažangus šildymas

Auto-Adapt funkcija, atsižvelgia į jūsų būsto charakteristikas, bei lauko temperatūrą ir parenka optimaliausius nustatymus. Auto-Care funkcija, informuos jumis apie problemas, aptiktas, šildymo sistemoje.


Netatmo starter pack

Unikalus dizainas

Netatmo termostato dizainas buvo sukurtas kompanijos Starck. Jūs galite adaptuoti dizainą, keisdami įrenginio spalvą, naudojant spalvotus lipdukus, kurie komplektuojami kartu su įrenginiu.


Netatmo starter pack

Lankstus

Netatmo termostato diegimas užtruks mažiau, nei valandą. Jūs jį galite nešioti ir laikyti bet kurioje namų vietoje. Termostatas suderinamas su dujiniais, kieto kuro šildymo katilais ir šilumos siurbliais.

Netatmo starter pack

Gaukite įžvalgu

Dėka išsamių ataskaitų, su Netatmo galėsite analizuoti savo šildymo sistemos veikimą, bei sužinoti naudingos informacijos, kuri leis priimti teisingus sprendimus, bei pagerinti sistemos veikimo efektyvumą.

Techniniai duomenys
Funkcijos Temperatūros reguliavimas
Išmatavimai 7 x 7 x 7 cm
Maitinimas 3 AAA
Spalva Balta
Technologija Wi-Fi
Tipas Termostatas