Mes daugiausia šnekame apie "Fibaro Dimmer" modulio naudojimą apšvietimo automatizavimui, tačiau "Fibaro" jungikliai taip pat gali būti naudojami apšvietimo valdymui. Jie siūlo keletą privalumų valdant sudėtingesnes arba didelės galios apkrovas iki 3000W.

Ši instrukcija skirta pademonstruoti, kaip Fibaro relės modulius galima įdiegti, paprastoje apšvietimo grandinėje.

Nors "Fibaro" jungikliai ir yra pranašesni, jų diegimas paprastai yra šiek tiek sudėtingesnis, nes jiems prijungi yra naudojamas neutralus laidas. Tai taipogi apriboja jų montavimo vietą, kadangi prijungimui turi būti lengvai prieinami visi laidai.


Standartinė apšvietimo grandinė

Standard Lighting CircuitIliustracija 1: Standartinė apšvietimo sistema

2 gyslų laidas(rudas ir mėlynas) ir neutralus laidas jungiamas prie šviestuvo, o tada prie sekančio šviestuvo grandinėje. 2 gyslų laidas (rudas, juodas ir pilkas) jungiamas prie sieninio jungiklio, tai leidžia jungikliu valdyti šviestuvo šviestuvą.

Šio tipo apšvietimo sistema naudoja pozicinius jungiklius. Tai įprastiniai jungikliai, kurie yra naudojami daugelio iš mūsų namuose, juos įjungus, jie lieka įjungti, tol kol jų neišjungiate.


Fibaro switch modulio diegimas

Toliau pateiktoje iliustracijoje parodyta, kaip galima įdiegti Fibaro switch/relay modulį, standartinėje apšvietimo sistemoje. Šiam darbui atlikti yra būtinas priėjimas prie visų laidų.

Fibaro Switch modulio prijungimasIliustracija 2: Fibaro switch modulis, standartinėje apšvietimo sistemoje

Alternatyvus diegimas

Toliau pateikiamoje iliustracijoje pateikiamas būdas, kaip prijungti modulį, jeigu neutralus laidas yra išvestas prie jungiklio.

Installing the Fibaro Relay in the light switchIliustracija 3: Fibaro switch/relay modulis, standartinėje apšvietimo sistemoje 

Fibaro Switch modulio jungtys

Fibaro Dimmer turi šešis jungties gnybtus, skirtus prijungimui prie elektros laidų, šioje instrukcijoje yra naudojami penki iš šešių gnybtų:

Fibaro Dimmer Connections

 

 • N – Neutral– prijungiamas prie neutralaus
 • L – Live - prijungiamas prie fazės
 • I - Load power supply – prijungiamas prie L
 • O – Output – prijungiamas prie šviestuvo
 • S2 – jungtis prie šviesos jungiklio nr.2
 • S1 – jungtis prie šviesos jungiklio nr.1

Fibaro Switch parametrų nustatymas:

Optimaliam modulio veikimui turi būti nustatyti šie parametrai:

 • 3 – auto off – leidžia automatiškai išjungti šviesas po nurodyto periodo

  4 – auto off period

  14 – veikimui su momentiniu jungikliu

Įžeminimas

Visas elektros grandines BŪTINA teisingai įžeminti. Mes nepateikiame įžeminimo instrukcijos, kadangi tai nėra mūsų kompetencijoje. Tačiau patariame įsitikinti, kad jūsų elektros grandinė yra tinkamai įžeminta.

ATSAKOMYBĖS RIBOJIMAS!

Fibaro Switch modulių diegimas reikalauja dirbti su laidais, kuriais teka net iki 240V įtampos elektros energija, todėl gali būti pavojingas sveikatai ar gyvybei. Jei jūs esate nepatyres ir neturite pakankamai žinių elektros instaliacijos srityje, tūrėtumėte pasikonsultuoti su profesionaliu elektriku arba naudotis profesionalų paslaugomis. Šioje instrukcijoje yra pateikiami tik patarimai, kurie negarantuoja visiškos apsaugos, visi darbai atliekami jūsų pačių rizika. Hausis.lt neprisiima jokios atsokomybės.


Susijusi informacija