SVARBI INFORMACIJA!


Ši instrukcija yra skirta tik originaliam Fibaro Universal Dimmer moduliui.

Instrukcija netinka Fibaro Universal Dimmer 2 moduliui.

Jei ignoruosite šį įspėjimą, galite sugadinti modulį, apšvietimo grandinę ar šviestuvus!LED lempučių naudojimas namuose, tampa vis populiaresnis, nes jos yra ženkliai ekonomiškesnės ir sunaudoja tik 10% įprastos kaitinamosios lemputės arba halogeninės lemputės sunaudojamos energijos. Tačiau LED veikimas kiek skiriasi nuo įprastos lemputės, todėl norint, kad jos sklandžiai veiktų Z-Wave tinkle, yra būtina parinkti teisingus dimmer modulio nustatymus.

LED apšvietimas

LED lemputės labai skiriasi nuo įprastų lempučių. Įprastos lemputės turi volframo siūlelį, kuris šviečia, kai per jį teka elektros srovė. Kai keičiate į lemputę einančią įtampą ir srovę, galite tiesiogiai keisti jos ryškumą.

LED lemputės yra sudėtingesnės, jose  yra integruotos elektroninės grandinės, kurios ją valdo ir leidžia veikti prie 230 V įtampos. Būtent, dėl šios technologijos ji leidžia pasiekti tokį aukštą energijos efektyvumą, bet taip pat dėl šios priežasties jas sudėtingiau valdyti su dimmer moduliais.

Dauguma dimmer moduliu negali valdyti LED lempučių, todėl svarbu išsirinkti tinkamą dimmer modulį, norint jį naudoti LED lempučių valdymui. Kaip tik šiai užduočiai Fibaro siūlo  Fibaro Universal 500W Dimmer modulį, kuris yra skirtas naudoti su įvairiais apšvietimo šviestuvais, įskaitant ir LED.

Šioje instrukcijoje pademonstruosime, kaip automatizuoti LED apšvietimą, naudojant Fibaro Universal Dimmer modulį.

Fibaro Dimmer modulio naudojimas su LED

Nors ir Fibaro Dimmer moduliai yra skirti naudoti su LED, svarbu atkreipti dėmesį į tris svarbius dalykus: minimalią apkrova, maksimalią apkrova ir modulio konfigūracija, kad užtikrintume sklandų veikimą.

Minimali apkrova

Fibaro Dimmer modulio minimali apkrova yra 25W. Tai reiškia, kad jūsų apšvietimo grandinė, prijungta prie modulio, turi būti galingesnė, nei  25W. Tai galite apskaičiuoti labai lengvai, jeigu sudėjus visų grandinėje esančių lempučių galingumą (W), jis yra didesnis nei 25W, jums neturėtų kilti jokių problemų. Jei jis yra mažesnis nei 25W, rekomenduojame papildomai įrengti Fibaro Dimmer Bypass modulį.

Installing the Fibaro Dimmer BypassIliustracija 1: Fibaro Dimmer Bypass modulio diegimas

Fibaro Dimmer Bypass modulis simuliuoja papildomą apkrova apšvietimo grandinėje ir padeda išvengti nepageidaujamo LED mirksėjimo, įjungimo ar veikimo metu. Modulis turi būti prijungtas prie vienos iš lempučių prijungimo laidų, prijungiant fazės ir neutralų laidą atitinkamai. Vienai grandinei reikalingas tik vienas Dimmer Bypass modulis.

Maksimali aprova

LED veikiant kartu su Fibaro dimmer moduliu, kuris yra “leading-edge” technologijos modulis, gali atsirasti apkrovos šuolių. Todėl dažnai praktikoje yra apribojama maksimali apkrova tenkanti moduliui. Mes rekomenduojame, kad apkrova grandinėje nebūtų didesnė, nei 80W.

Fibaro Dimmer modulio nustatymai

Skirtingų gamintojų LED lemputės dažnai skiriasi. Dėl šios priežasties, naudojant juos su Fibaro Dimmer moduliu gali kilti veikimo nesklandumų, pavyzdžiui lemputės gali pradėti mirksėti, arba neišsijungti.

Žemiau pateikiame Fibaro dimmer modulio parametrų nustatymus, kurie užtikrina optimalų LED lempučių veikimą.


Fibaro Dimmer parametrų nustatymas:

Modulio veikimui turi būti nustatyti šie parametrai:

  • 20 – nustatykite tarp 130 ir 140
  • 12 – nustatykite 99, veikimui su reguliuojamais ir nereguliuojamais LED šviestuvais ar lemputėmis
  • 13 – nustatykite 2, veikimui su reguliuojamais LED ir 98 su nereguliuojamais LED

 

Pastaba: jeigu LED lemputės mirksi ar veikia netinkamai, nepaisant teisingų nustatymų ir tinkamos apkrovos, geresniam veikimui patariame naudoti bypass modulį.

Susijusi informacija