Kaip sukurti šildymo zonas

Šioje instrukcijoje pademonstruosime, kaip naudoti termostatinius radiatoriaus vožtuvus (TRVs) centrinio šildymo sistemoje, kuriant šildymo zonas.

Daugiazonė šildymo sistema leidžia valdyti kiekvienos namų zonos šildymą atskirai. Pavyzdžiui, dienos metu, kambariai, kuriuose jūs esate yra šildomi, o kambariai, kuriuose jūsų nėra – šildymas būtų palaikomas minimaliai, arba visai išjungtas. Tai galingas įrankis, kuris ženkliai pagerina sistemos efektyvumą ir suteikia jums daugiau komforto, bei patogumo.

Ankščiau, jeigu norėjote turėti daugiazonę šildymo sistemą, tai ją reikėdavo suprojektuoti ir įdiegti, namo statybos metu, nes tam buvo reikalingi papildomi vamzdynai ir vožtuvai. Tačiau su "Z-Wave" smarthome sistemos įrenginiais, galite lengvai atnaujinti ir susikurti daugiazonę šildymo sistemą.

Naudojant Z-wave automatikos technologiją sukurti daugiazonę šildymo sistema yra ganėtinai paprasta, pakanka prijungti termostatinius vožtuvus prie radiatorių, kad jie galėtų būti valdomi nuotoliniu būdu. Daugiau apie automatizuotą daugiazonę šildymo sistemą skaitykite čia: Daugiazonė šildymo sistema (boileris – radiatoriai).

Komponentai

Šiame pavyzdyje mes naudojome šiuos komponentus:

Sieniniai ir radiatoriniai termostatai

Šiame pavyzdyje naudojame sieninį termostatą kartu su radiatorių termostatais (TRVs), tai yra gera praktika, kadangi Danfoss TRV nesiunčia kambario temperatūros į Z-Wave tinklą, taigi, jei sistemoje nebūtų sieninio termostato, nebūtų galima išjungti katilo imtuvo, kai kambario temperatūra pakyla aukščiau nustatytos ribos. Jeigu būtų naudojami vien radiatorių termostatai, tai jiems pasiekus reikiamą temperatūrą išsijungtų tik patys radiatoriai, o šildymo katilas toliau veiktų, taip būtų švaistoma energija.

Siekiant išvengti tokio scenarijaus, kartu montuojamas sieninis termostatas, kuris atsakingas už katilo valdymą, o radiatorių termostatai kontroliuoja tik individualius radiatorius. Sieninis termostatas kontroliuoja kambario temperatūra, pagal jame nustatytą norimą temperatūros lygį (setpoint).

Šildymo zonos ir scenarijai

Šioje instrukcijoje pademonstruosime, kaip valdyti automatizuotą atskirų zonų šildymo sistemą.

Šis scenarijus turi dvi zonas:

  • Zona A - veikia atsižvelgdama į sieninio termostato nustatymus, šioje zonoje nėra naudojami TRV radiatorių termostatai
  • Zonb B - turi radiatorių termostatus, kurie leidžia radiatoriams veikti pagal individualius nustatymus (pavyzdžiui, kai norima, kad tam tikri kambariai būtų šaltesni, nei kitos patalpos)

Toks scenarijus jums leidžia pagrindinę šildymo zonai veikti įprastiniu rėžimu (valdomu sieninio termostato), o sukurtas individualias zonas šildyti, pagal individualius nustatymus.

Zoned Heating - Scenario 1

Zonų šildymo nustatymai

Toliau matome pavyzdį, kaip atrodo atskirų šildymo zonų nustatymai, skirtingais dienos laikais.

Z-Wave Heating Schedules 1Iliustracija 1: šildymo grafikai ir temperatūra

  • Rytas - suplanuota, kad 6 valandą ryto sistema pakeistų sieninio termostato reikšmę (setpoint) į 18 laipsnių (A Zona), o Zonos B su radiatorių termostatais į 10 laipsnių
  • Diena - sistema zonoje A 8:30 valandą ryte nustato (setpoint) 10 laipsnių temperatūrą, zone B temperatūrą lieka tokia pati (žr. Grafiką)
  • Vakaras - sistema zonoje A 5 valandą vakare nustato 20 laipsnių temperatūrą, o zonoje B 18 laipsnių temperatūrą
  • Naktis - 10:30 vakare sistema visose zonose temperatūrą sumažina iki 3 laipsnių

Pabaiga

Šios instrukcijos tikslas buvo jumis supažindinti su skirtingų šildymo zonų nustatymų ir veikimo principais.

Susijusi informacija