Šiame palyginime rasite skirtumus tarp Fibaro valdiklių Home Center Lite ir Home Center 2.

FunkcijaHome Center LiteHome Center 2
Programinės įrangos funkcijos
Scenarijų valdymas  
Grafinis scenarijų įrankis
Magic scenarijai
LUA programavimas  
Virtualūs Įrenginiai  
Virtualūs Įrenginai - IP Strings
Virtualūs Įrenginiai - LUA-based
Bendros  
Nuotolinė prieiga
Fibaro Mobile Widgets
Palaiko Android Wear 
Lili - Balso Kontrolė
VOIP 
Master Gateway
Geolokacija
Plug-in'ų skaičiusIki 5Neribotas
Atsarginė kopija (backup)Fibaro CloudUSB
Technologijų palaikymas  
Z-Wave (868.4MHz)
Z-Wave Plus (868.4MHz)
Z-Wave Protected Mode
Maks. įrenginių skaičius230230
Palaiko IP Camera 
Satel Alarm Integracija
Įranga
ProcesoriusARM Cortex-A8 (720MHz)Intel Atom (1.6GHz)
Ethernet
KorpusasPlastikasAliuminis
Išmatavimai ((IxPxA)90 x 90 x 33mm225 x 185 x 44mm


Apie skirtumus

Fibaro Home Center Lite (HCL) yra pakankamai galingas valdiklis, tačiau jis turi keletą svarbių skirtumų, lyginant su Home Center 2 (HC2).

Scenarijų valdymas

Scenarijai leidžia valdyti skirtingus įrenginius vienu metu. Scenarijai gali būti paleisti kitų įrenginių (jutiklių) arba išorinių įvykių (kintančių oro sąlygų). Scenarijai yra labai svarbi namų automatikos dalis. Fibaro siūlo tris skirtingus scenarijų kūrimo būdus: Block Editor, Magic Scenes a LUA programming.

Grafinis blokų įrankis (Block Editor)

Šis įrankis yra prieinamas abiėjuose valdikliuose. Block editor įrankis leidžia sukurti pakankamai sudėtingus scenarijus, naudojant pritaikomus blokus. Šie scenarijai gali turėti po kelis sukelėjus (trigger) ir veiksmus (actions). Daugiau informacijos rasite - Kaip kurti scenarijus Fibaro valdiklyje

Magic scenes

Šis įrankis, kuris galimas tik HC2 valdiklyje leidžia supaprastintą scenarijų kūrimą. Scenarijai apriboti iki vieno sukelėjo (trigger) ir vieno veiksmo (action).

LUA programavimas

LUA programavimo įrankis leidžia kurti itin sudėtingus scenarijus. Su šiuo įrankiu galite sukurti scenarijus, kurie atliks beveik viską, tačiau tam prireiks programavimo įgūdžių. LUA programavimo įrankis leidžia sukurti scenarijus galinčius daug daugiau, nei 'If/Then' tipo scenarijai, kuriuos galima sukurti su Block editor įrankiu.

Daugumai naudotojų, Block editor siūlomų galimybių tūrėtų pakakti. Tačiau, jei norėsite sudetingesnio namų automatikos sistemos valdymo, kaip pavyzdžiui automatizuotas daugiazoninis šildymas, tada jums pravers LUA programavimo įrankis. Jūs taipogi galėsite  parsisiųsti jau kitų vartotojų sukurtus scenarijus iš Fibaro Marketplace, tai sutaupys jums laiko ir bus daug patogiau.

Virtualūs įrenginiai (virtual devices)

Tai yra virtualūs įrenginiai, kurie naudojami įrenginių valdymui per kitus tinklus, pavyzdžiui AV įranga, kuri gali būti valdoma per jūsų Wi-Fi/Ethernet sistemą. Virtualūs įrenginiai taipogi pasitarnauja, kuriant nuotolinio valdymo mygtukus, Fibaro programėlėje.

Scenarijų ir įrenginių valdymas (LUA)

Tam kad sukurti virtualų įrenginį, kuris valdytų scenarijus jums reikės LUA programavimo įrankio, kadangi šio įrankio nėra HC valdiklyje, virtualius įrenginius galėsite kurti tik su HC2 valdikliu.

Nuotolinis trečiųjų šalių įrenginių valdymas (IP Strings)

Virtualus įrenginiai gali valdyti kitus įrenginius per namų IP tinklą (Wi-Fi arba Ethernet), naudojant IP ir HTTP užklausas. Abeji Fibaro valdikliai turi šią galimybę.

Fibaro Marketplace galite rasti ir atsisiųsti daugybę jau sukurtų virtualių įrenginių ir scenarijų.

Programinė įranga

Nuotolinė prieiga

Nuotolinė prieiga jums suteikia galimybe valdyti namų automatikos tinklą, nuotoliniu būdų, net jums ir nebūnant namuose. Fibaro Widgets dėka jūs galėsite sukurti greito valdymo mygtukus, kurie veiks Android ir iOS įrenginiuose iš kurių galėsite greitai paleisti ir valdyti scenarijus. Android Wear palaikymas jums suteiks galimybę valdyti scenarijus iš  Android išmaniojo laikrodžio.

Lili balso kontrolė

Lili yra balso aktyvavimo ir atpažinimo programa panaši į Siri iš iOS arba Alexa iš Amazon. Ši funkcija jums suteiks galimybe valdyti namų automatikos tinklą balsu. 

VOIP 

HC2 valdiklis palaiko VOIP funkciją, kuri leidžia balso komunikaciją per IP tinklą. Ši funkcija pasitarnaus, kuriant intercom sistemą arba įėjimo kontrolę (durų ar vartų).

Master Gateaway

Fibaro leidžia sujungti keletą ar daugiau valdiklių į vieną. Tai leidžia jums padidinti naudojamų įrenginių skaičių virš 230, taipogi išplėsti Z-Wave tinklą, naudojant atskirus valdiklius, skirtingose pastato dalyse. 

Kuriant sistemą iš kelių ar daugiau valdiklių, vienas valdiklis privalo būti pagrindiniu (Master), o kiti vergais (Slaves). Tik HC2 valdiklis gali veikti, kaip pagrindinis (master) valdiklis, tuo tarpu abu valdikliai HC2 ir HCL gali būti naudojami, kaip vergai (slaves).

Geolokacija

Geolokacijos funkcija valdo paslaugas, atsižvelgiant į jūsų išmaniojo telefono vietą. Kai jūs esate nustatytame ruože, aplink namus, scenarijau gali būti paleidžiami automatiškai atsižvelgiant į tai. Kaip pavyzdys galėtų būti šildymo paleidimas, arba kiemo apšvietimas kuris įjungiamas, jums esant 5km atstumu nuo namų.

Plugin'ai

Pluginai arba įskiepiai, tai programėlės iš trečiųjų šalių tiekėjų. Tokių programėlių yra sukurta labai daug ir jos padeda išplėsti sistemos naudojimo galimybės, bei suteikia didesnį patogumą. Plugin'ai taipogi padeda sukurti hibridinę namų automatikos sistema, kai norima naudoti skirtingas namų automatikos technologijas, kaip pavyzdžiui Z-Wave su Philips Hue arba Nest ir tt. 

Atsarginė kopija

Atsarginės kopijos funkcija atsakinga už tai, kad visi jūsų nustatymai būtų saugomi ir sistemai persikrovus ar išsijungus jie vėl būtų atstatyti. Abeji Fibaro valdikliai turi atsarginės kopijos funkcijas, tačiau skiriasi informacijos saugojimo būdas.

Technologijų palaikymas

Z-Wave

Abeji Fibaro valdikliai palaiko Z-Wave ir Z-Wave Plus įrenginius, tačiau, atkreipti dėmesį į tam tikrus apribojimus.

Fibaro valdikliai nenaudoja Z-Wave 500 serijos mikroschemų, todėl jie nėra laiko Z-Wave Plus įrenginiai. Tačiau jie palaiko Z-Wave Plus komandų klases, kurios naudojamos Z-Wave Plus įrenginių, o tai reiškia, kad Fibaro valdikliai tūrėtų veikti su visais Z-Wave Plus įrenginiais. Tačiau, kai kurios funkcijos gali neveikti, kaip pavyzdžiui didesnis veikimo diapazonas, kurį siūlo įrenginiai su Z-Wave 500 serijos mikroschemomis. Kita vertus, ilgesnis baterijos veikimas bus pasiektas.

IP Kameros

IP kameros palaikomos abejų valdiklių. Šie valdikliai puikiausiai veiks su didele įvairove skirtingų gamintojų IP kamerų.

Satel Alarm Integracija

Satel Alarm tai išmanios apsaugos sprendimai. Šie sprendimai gali būti naudojami jūsų namų automatikoje, per Fibaro valdiklius.