Z-Wave ir protinga šildymo sistema

Z-Wave yra bevielė technologija, specialiai sukurta išmaniųjų namų - protingų namų sprendimams. Ši technologija numato ryšį tarp įvairių elektroninių įrenginių jūsų namuose ir jų nuotolinio valdymo. Visi Z-Wave" įrenginiai veikia bevieliu būdu, o tai reiškia, kad jų diegimas yra paprastas ir greitas, jį gali atlikti beveik visi.

Yra daugybę Z-Wave įrenginių, kurie leidžia valdyti daugelį šildymo aspektų, bei sukurti pilnai automatizuotą ir funkcionalią šildymo sistemą. 

Kodėl verta rinktis Z-Wave išmaniai šildymo sistemai?

Valdymas

Visi Z-Wave įrenginiai veikia sistemoje (kartais vadinama tinklu), o sistemos centre yra Z-Wave valdiklis. Kaip jau minėta ankščiau įrenginių diegimas ir pridėjimas prie Z-Wave sistemos yra paprastas ir greitas. Ne išimtis ir išmaniaus apšvietimo įrenginiai: juos išsirinkus ir įsigijus, galėsite juos lengvai pridėti prie Z-Wave protingų namų sistemos ir pradėti jų nuotolinį valdymą.

Dvipusis bevielis ryšys ir būsenos atnaujinimai

Dvipusis bevielis ryšys užtikriną patikimesnį informacijos perdavimą. Kiekvienas įrenginys siunčia ir priima informaciją ir daro tai pakartotinai, tol, kol informacija būna priimta. Šiuo konkrečiu atveju, jūs visada būsite tikri kokia yra šildymo būseną: įjungtas/išjungtas, o tai leis išvengti klaidingo sistemos veikimo.

Mesh Network technologija

Z-Wave turi įdiegtą mesh technologiją, kuri užtikriną sklandų ryšį tarp visame tinkle esančių įrenginių, nepaisant pilkųjų zonų (dead-zones). Tai reiškia, kad jūs nesusidursite su situaciją, kai vienas iš įrenginių negali būti valdomas, nes nėra ryšio tarp jo ir valdiklio.

Smartphone ir nuotolinė prieiga

Z-Wave valdiklis prisijungia prie jūsų Wi-Fi maršrutizatoriaus, todėl galite valdyti šildymo sistemą iš išmaniojo telefono ar planšetinio kompiuterio, ne tik namuose, bet ir iš bet kurios pasaulio vietos.

Scenarijai

Scenarijai leidžia valdyti Z-wave įrenginius ir atskirai ir grupėmis. Dėka to jūs galėsite nustatyti norimą temperatūra, skirtinguose kambariuose ir pageidaujamu metu.

Naudojant Z-Wave šildymo valdymui jūs gausite aukšto lygio kontrolę, tačiau, norint sukurti pažangią sistemą, ypač tokią, kurioje galima valdyti atskiras šildymo zonas - tam gali prireikti specifinių žinių ir sudėtingų nustatymų. Šiuo atveju mes jums siūlome paprasčiau valdomus įrenginius: Tado, Nest, Honeywell arba evohome. 

Kaip paversti šildymo sistemą išmania?

Kaip Z-wave gali patobulinti jūsų šildymo sistemą priklausys nuo to, koks šildymo būdas yra naudojamas jūsų namuose. Mes žemiau pateikėme populiarias šildymo sistemas ir aprašėme, kokias išmanias  šildymo sistemas galima su jomis sukurti, į ką reikia atkreipti dėmesį ir kokie Z-Wave įrenginiai tam yra tinkami.

Šildymo katilo ir radiatorių sistema (vienas pagrindinis termostatas)

Tradicinė šildymo ir karšto vandens sistema daugelyje namų Europos valstybėje tuo tarpu ir Lietuvoje. Centrinis katilas šildo vandenį, kuris cirkuliuoja per patalpose įrengtus radiatorius. Vienas termostatas, skirtas reguliuoti viso namo temperatūrai, o katilas yra valdomas laikmačio. 

Šioje nuorodoje, rasite daugiau informacijos apie šią išmanaią šildymo.

Šildymo katilo ir radiatorių sistema (daugiazonė)

Tokia sistema leidžia nustatyti skirtingą temperatūrą, norimose zonose. Ji daug sudėtingesnė, nei tradicinė, nes jai reikalingi papildomi vožtuvai, kurie kontroliuoja šilumos padavimą į atskirus radiatorius. Bet tuo pačiu tokia sistema yra daug pranašesnė ir efektyvesnė, nes galite pasirinkti, kuriuos kambarius šildyti reikia, o kurių ne.

Šioje nuorodoje, rasite daugiau informacijos apie šią išmanią šildymo sistemą.

Elektrinis šildymas

Nors šio tipo šildymo sistema nėra itin populiari Lietuvoje, tačiau vis tiek gana nemažai daugiabučių, ir namų, turi elektrinį šildymą. Tokioje sistemoje kiekvienas radiatorius yra prijungtas prie maitinimo tinklo, o dauguma jų turi integruotą atskirą termostatą. Tokios sistemos yra ganėtinai nelanksčios ir brangios, todėl tokių sistemų automatizavimas yra ypač prasmingas.

Šioje nuorodoje, rasite daugiau informacijos apie šią išmanią šildymo sistemą.

Grindinis šildymas (vanduo)

Šios sistemos naudoja centrinį šildymo katilą, šildantį vandenį, kuris yra varinėjamas po grindyse išvedžiotą vamzdyną. Esminis skirtumas yra tas, kad šioje sistemoje nėra radiatorių, o šiluma kyla nuo grindų į viršų ir sklinda po patalpas. 

Šioje nuorodoje, rasite daugiau informacijos apie šią išmanią šildymo sistemą.

Centrinis šildymas 

Centrinis šildymas dažniausiai aptinkamas daugiabučiuose pastatuose. Miesto katilinės yra atsakingos už karšto vandens tiekimą į radiatorius. Daugumoje, naujesnio tipo, o dabar jau ir senesniuose daugiabučiuose šildymą, galima valdyti (sumažinti ir padidinti) per radiatoriaus reguliatorių. 

Šioje nuorodoje, rasite daugiau informacijos apie šią išmanią šildymo sistemą.