Z-Wave yra bevielė technologija, specialiai sukurta išmaniųjų namų - namų automatikos sprendimams. Ši technologija numato ryšį tarp įvairių elektroninių įrenginių jūsų namuose ir jų nuotolinio valdymo. Visi Z-Wave įrenginiai veikia bevieliu būdu, o tai reiškia, kad jų diegimas yra paprastas ir greitas, jį gali atlikti beveik visi.

Z-Wave ir apšvietimo automatizavimas

Yra daugybę Z-Wave įrenginių, kurie leidžia valdyti kiekvieną apšvietimo aspektą, bei sukurti pilnai automatizuotą ir funkcionalią apšvietimo sistemą. 

Kodėl verta rinktis Z-Wave namų apšvietimo automatikai?

Z-Wave turi daug funkcijų, kurios idealiai tinka bevielio namų automatizavimo ir apšvietimo valdymui.

Šviesos valdymas

Visi Z-Wave įrenginiai veikia sistemoje (kartais vadinama tinklu), o sistemos centre yra Z-Wave valdiklis. Kaip jau minėta ankščiau įrenginių diegimas ir pridėjimas prie Z-Wave sistemos yra paprastas ir greitas. Ne išimtis ir šviesos automatizavimo įrenginiai: juos išsirinkus ir įsigijus, galėsite juos lengvai pridėti prie Z-Wave namų automatikos sistemos ir pradėti jų nuotolinį valdymą.

Dvipusis bevielis ryšys ir būsenos atnaujinimai

Dvipusis bevielis ryšys užtikriną patikimesnį informacijos perdavimą. Kiekvienas įrenginys siunčia ir priima informaciją ir daro tai pakartotinai, tol, kol informacija būna priimta. Šiuo konkrečiu atveju, jūs visada būsite tikri kokia yra apšvietimo būseną: įjungta/išjungta, o tai leis išvengti klaidingo sistemos veikimo pavyzdžiui bandymo įjungti šviestuvus, kurie jau yra įjungti.

Mesh Network technologija

Z-Wave turi įdiegtą mesh technologiją, kuri užtikriną sklandų ryšį tarp visame tinkle esančių įrenginių, nepaisant pilkųjų zonų (dead-zones). Tai reiškia, kad jūs nesusidursite su situaciją, kai vienas iš įrenginių negali būti valdomas, nes nėra ryšio tarp jo ir valdiklio.

Smartphone ir nuotolinė prieiga

Z-Wave valdiklis prisijungia prie jūsų Wi-Fi maršrutizatoriaus, todėl galite valdyti apšvietimo sistemą iš išmaniojo telefono ar planšetinio kompiuterio, ne tik namuose, bet ir iš bet kurios pasaulio vietos.

Scenarijai

Z-Wave turi įdiegtą mesh technologiją, kuri užtikriną sklandų ryšį tarp visame tinkle esančių įrenginių, nepaisant pilkųjų zonų (dead-zones). Tai reiškia, kad jūs nesusidursite su situaciją, kai vienas iš įrenginių negali būti valdomas, nes nėra ryšio tarp jo ir valdiklio.

Z-Wave ir kitos sistemos

Z-Wave gali lengvai dirbti ir su kitomis namų automatizavimo sistemomis, pvz., Google Home, Amazon Alexa, Apple Homekit, IFTTT, Philips Hue, Nest ir kt. Visuose Z-Wave valdikliuose yra papildinių, kurie leidžia naudoti kitas sistemas kartu su Z-Wave.

Ką reikia apsvarstyti, renkantis Z-Wave namų apšvietimo automatizavimo sistemai?

Su Z-Wave jūsų namų automatizuotos apšvietimo sistemos diegimas yra išties paprastas. Jis naudoja standartinę apšvietimo elektros instaliaciją, todėl nėra būtini jokie papildomi elektros darbai. Tačiau, yra keletas dalykų, kuriuos reikia apsvarstyti ir patikrinti.

2 laidų apšvietimo sistema (kai nėra neutralus laido)

Dauguma apšvietimo sistemų neturi neutralaus laido prijungto prie sieninio šviesos jungiklio, tokia sistema yra vadinamadviejų laidų (2-wire) sistema. Svarbu patikrinti, kokia yra jūsų sistema, nes daugelis produktų, tokių kaip Z-Wave jungikliai (switches) turi būti prijungti prie neutralaus laido. Jeigu jūsų sistema yra dviejų laidų – rekomenduojame naudoti dimmerius (dimmer) vietoj jungiklių, nes jie veikia ir dvilaidėje sistemoje.
Daugiau apie dviejų ir trijų laidų apšvietimo sistemas. 

Jungiklio ertmės sienoje dydis

Z-Wave moduliai, jungikliai ir dimmeriai yra montuojami šiek tiek giliau, nei standartiniai šviesos jungikliai. Rekomenduojame, kad ertmė būtų bent 45mm gylio, kad joje galėtumėte sutalpinti visus reikiamus komponentus. 

Lempučių tipai

Lempučių pasirinkimo aspektas ypač svarbus, kai norima naudoti dimmer modulius, jie turi būti naudojami tik su reguliuojamomis lemputėmis, pavyzdžiui: kaitrinėmis, halogeninėmis arba LED. Dimmer moduliai negali būti naudojami su nereguliuojamomis lemputėmis, pavyzdžiui: energiją taupančiomis (CFL), fluorescensinemis arba nereguliuojamais LED. Naudojant dimmer modulius su nereguliuojamomis lemputėmis - galima modulio, bei lempučių sugadinimo rizika. Z-Wave jungikliai(switches) gali būti naudojami su bet kokio tipo lemputėmis.

Komponentai - ką jie atlieka?

Norėdami pradėti Z-Wave apšvietimo valdymą – pradžiai pakanka vos kelių komponentu, o laikui bėgant apšvietimo sistemą galėsite lengvai išplėsti pridėdami papildomus įrenginius. Žemiau pateikiame ištestuotų įrenginių sąrašą, kurie puikiai tinka automatizuotai namų apšvietimo sistemai su Z-Wave technologija. Pabandėme paaiškinti už kokią apšvietimo funkciją kiekvienas iš jų yra atsakingas, o jei norite sužinoti apie tam tikra įrenginį išsamiau – paspauskite ant pavadinimo nuorodos ir būsite nukreipti į išsamų produkto aprašymą.

Dimmer moduliai

Z-Wave dimmeriai montuojami už šviesos jungiklio, lubų erdvėje arba ten, kur galima prijungti prie apšvietimui skirtos elektros instaliacijos.  Jie yra neįtikėtinai lankstūs, todėl su jais galėsite kontroliuoti kiekvieną apšvietimo aspektą. Dar vienas privalumas yra tas, kad jie veikia ir dvilaidėse sistemose, todėl nereikės papildomų elektros darbų.

 • Modulis Fibaro Dimmer 2
  Leidžia valdyti šviesų iki 250W galingumo ryškumą ir įjungimo/išjungimo būseną. Modulį galima valdyti per Z-Wave valdiklį arba sieninį jungiklį, jį prijungus prie Fibaro 2 dimmer modulio. Šis modulis veikia dvilaidėje sistemoje, jam nereikalingas neutralus laidas.
 • Qubino Flush Dimmer 
  Leidžia valdyti šviesų iki 140W galingumo ryškumą ir įjungimo/išjungimo būseną. Modulį galima valdyti per Z-Wave valdiklį arba sieninį jungiklį, jį prijungus prie Qubino Flush Dimmer modulio. Šis modulis neveikia dvilaidėje sistemoje, jam reikalingas neutralus laidas.
 • Qubino DIN Dimmer 
  Diegiamas elektros skydinėje, modulis leidžia valdyti šviesų iki 200W galingumo ryškumą ir įjungimo/išjungimo būseną. Modulis valdomas per Z-Wave valdiklį. Šis modulis neveikia dvilaidėje sistemoje, jam reikalingas neutralus laidas.
 • Aeotec Nano Dimmer
  Leidžia valdyti šviesų iki 144W galingumo ryškumą ir įjungimo/išjungimo būseną. Modulį galima valdyti per Z-Wave valdiklį arba sieninį jungiklį, jį prijungus prie Fibaro 2 dimmer modulio. Šis modulis veikia dvilaidėje sistemoje, jam nereikalingas neutralus laidas.
 • Fibaro RGBW Modulis
  Žemos įtampos modulis (12 / 24V) skirtas valdyti daugiaspalves LED juostas(RGBW). Galima valdyti per Z-Wave valdiklį, jungiklius arba jutiklius, prijungtus prie modulio įvesties (input).
 • Qubino RGBW Dimmer Plus
  Žemos įtampos modulis (12 / 24V) skirtas valdyti daugiaspalves LED juostas(RGBW). Galima valdyti per Z-Wave valdiklį, jungiklius arba jutiklius, prijungtus prie modulio įvesties (input).

Switch moduliai

Jungiklis tai įrenginys, bevieliu būdu valdantis šviesų įjungimo / išjungimo būseną. Jungiklis reguliuoja elektros srovę, kabeliais einančią į įrenginį. Jungikliai neveikia dvilaidėje sistemoje, jiems reikalingas neutralus laidas.

 • Fibaro Double Switch Modulis
  Double switch modulis gali valdyti dvi nepriklausomas elektros grandines iki 1500 W galingumo. Modulį galima valdyti per Z-Wave valdiklį arba sieninį jungiklį, jį prijungus prie Fibaro Double Switch 2 modulio. Reikalingas neutralus laidas.
 • Fibaro Single Switch Modulis
  Single switch modulis gali valdyti iki 2000W galingumo elektros grandinę. Galima valdyti per "Z-Wave" arba iš rankinio jungimo, prijungto prie relės modulio. Modulį galima valdyti per Z-Wave valdiklį arba sieninį jungiklį, jį prijungus prie Fibaro Single Switch 2 modulio. Reikalingas neutralus laidas.
 • Qubino Relay Modulis
  Relay x1 Plus modulis gali valdyti iki 2500W galingumo elektros grandinę. Galima valdyti per "Z-Wave" arba iš rankinio jungimo, prijungto prie relės modulio. Modulį galima valdyti per Z-Wave valdiklį arba sieninį jungiklį, jį prijungus prie Relay x1 Plus modulio. Reikalingas neutralus laidas.
 • Aeotec Nano Switch Modulis
  Aeotec single switch modulis gali valdyti iki 2500W galingumo elektros grandinę. Galima valdyti per "Z-Wave" arba iš rankinio jungimo, prijungto prie relės modulio. Modulį galima valdyti per Z-Wave valdiklį arba sieninį jungiklį, jį prijungus prie Aeotec Nano single switch modulio. Reikalingas neutralus laidas.

Z-wave LED lemputės

Z-wave LED lemputės pritaikytos jų valdymui, per Z-Wave tinklą. Paprastos lemputes pakeistos Z-wave lemputėmis užtikrins sklandų automatizuoto apšvietimo sistemos veikimą.

 • INNR Smart LED Bulb
  RGBW lemputė turinti 16 milijonų atspalvių, valdoma per Z-Wave Plus (tik E27).
 • ZipaBox RGBW LED Bulb 2
  RGBW lemputė turinti tūkstančius atspalvių, valdoma per Z-Wave Plus (tik E27).

Sieniniai jungikliai

Šie sieniniai jungikliai yra kur kas pranašesni ir labiau pritaikyti smarthome tikslams, nei paprasti sieniniai jungikliai. Juos galima nustatyti, skirtingų komandų atlikimui, kurias užduosite smarthome apšvietimo sistemai. Jie taipogi atrodo kur kas moderniau, nei įprasti jungtukai. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad jiems prijungti reikia neutralaus laido, todėl įvertinkite, ar šis įrenginys jums tinka.

 • MCO Touch Panel Switch Jungiklis - Single
  Stilingas jungiklis su lietimams jautriu paviršiumi, kuris gali valdyti vieną šviesos grandinę. Reikalingas neutralus laidas.
 • MCO Touch Panel Switch Jungiklis - Double
  Stilingas jungiklis su lietimams jautriu paviršiumi, kuris gali valdyti dvi šviesos grandines. Reikalingas neutralus laidas.

Smart kištukai ir rozetės

Z-Wave sieniniai kištukai taipogi tinka apšvietimo sistemos automatizavimui, jie gali nuotoliniu būdu įjungti/išjungti prijungtą šviestuvą, o kai kurie turi net dimmer ir energijos matavimo funkcijas. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad šis sprendimas  tinka tik šviestuvams, kurie maitinami įjungus laidą į rozetę. Tačiau tai taipogi greičiausias ir paprasčiausias būdas automatizuoti tam tikrus šviestuvus.

 • Išmanus Kištukas TKB On/Off Wall Plug
  Turi įjungimo/išjungimo funkciją, gali valdyti šviestuvus ir įrenginius iki 3000W galingumo.
 • Išmanus Kištukas Aeotec Smart Switch 6
  Turi įjungimo/išjungimo funkciją, taip pat matuoja energijos suvartojimą. Turi USB įvestį (input), kurią galima naudoti telefonų įkrovimui.
 • Fibaro Wall Plug Gen5
  Turi įjungimo/išjungimo funkciją, taip pat matuoja energijos suvartojimą. Kištuko korpusas yra šviečiantis, bei keičiantis spalvą, atsižvelgiant į suvartojamos energijos kiekį.

Jutikliai

Jutikliai atlieka svarbų vaidmenį smarthome apšvietimo sistemoje. Jie nėra būtini, tačiau jutikliai ženkliai praplečia apšvietimo sistemos funkcionalumą ir efektyvumą. Pagrinde jutikliai naudojami apšvietimo sistemoje tam, kad aktyvuoti apšvietimo sistemą, aptikus judesius, bei reguliuoti šviesą, atsižvelgiant į šviesos lygį patalpose.

 • Judesio Jutiklis Fibaro 3-in-1 Motion Sensor
  Daugiafunkcinis jutiklis, turintis: judesio aptikimo, temperatūros matavimo, bei šviesos lygio  nustatymo funkcijas.
 • Išmanus Jutiklis Aeon 6-in-1 MultiSensor
  Daugiafunkcinis jutiklis, turintis: judesio aptikimo, šviesos lygio nustatymo, drėgmės, temperatūros, vibracijos ir UV matavimo funkcijas.
 • Fibaro Door/Window Sensor 2 Gen 5
  Universalus durų/langų jutiklis, kurį galima naudot apšvietimo sistemoje, norint, kad apšvietimas įsijungtu, kai durys yra atidaromos.

Valdiklis (reikalingas, jeigu jo neturite)

Valdiklis, kartais vadinamas centru arba vartais (gateaway), kontroliuoja jūsų namų automatikos sistemą. Jis leidžia jums pridėti ir konfigūruoti įrenginius, kurti ir valdyti scenarijus, kurie leidžia sistemai automatiškai atlikti veiksmus, pvz., įjungti šildymą tam tikrą valandą ir pan. 

Daugiau informacijos apie valdiklio pasirinkimą rasite paspaudę šią nuorodą

 • VERA Plus
  Lankstus valdiklis su lengvai naudojama vartotojo paskyra (UI), palaiko "Z-Wave", "ZigBee" ir "Bluetooth" technologijas.
 • VERA Edge
  Pigiausias VERA modelis, tačiau pakankamai galingas Z-Wave valdiklis.
 • Fibaro Home Center 2 (HC2)
  Lankstus "Z-Wave" valdiklis su intuityvia vartotojo paskyra (UI), galingiausias valdiklis iš FIBARO. Turi išplėstines LUA programavimo galimyb

Susijusi informacija