Z-Wave yra bevielė technologija, specialiai sukurta išmaniųjų namų - namų automatikos sprendimams. Ši technologija numato ryšį tarp įvairių elektroninių įrenginių jūsų namuose ir jų nuotolinio valdymo. Visi "Z-Wave" įrenginiai veikia bevieliu būdu, o tai reiškia, kad jų diegimas yra paprastas ir greitas, jį gali atlikti beveik visi.

Z-Wave išmani apsaugos sistema

Yra daugybę Z-Wave įrenginių, kurie leidžia valdyti daugelį apsaugos aspektų, bei sukurti pilnai automatizuotą ir funkcionalią apsaugos sistemą.

Kodėl verta rinktis Z-Wave namų apsaugos automatikai?

Z-Wave turi daug funkcijų, kurios idealiai tinka bevielio namų automatizavimo ir apsaugos sistemų valdymui.

Valdymas

Visi Z-Wave įrenginiai veikia sistemoje (kartais vadinama tinklu), o sistemos centre yra Z-Wave valdiklis. Kaip jau minėta ankščiau įrenginių diegimas ir pridėjimas prie Z-Wave sistemos yra paprastas ir greitas. Ne išimtis ir apsaugos automatizavimo įrenginiai: juos išsirinkus ir įsigijus, galėsite juos lengvai pridėti prie Z-Wave namų automatikos sistemos ir pradėti jų nuotolinį valdymą.

Dvipusis bevielis ryšys ir būsenos atnaujinimai

Dvipusis bevielis ryšys užtikriną patikimesnį informacijos perdavimą. Kiekvienas įrenginys siunčia ir priima informaciją ir daro tai pakartotinai, tol, kol informacija būna priimta. Šiuo konkrečiu atveju, jūs visada būsite tikri kokia yra durų būsena: atidarytos/uždarytos, o tai leis išvengti klaidingo sistemos veikimo.

Mesh Network technologija

Z-Wave turi įdiegtą mesh technologiją, kuri užtikriną sklandų ryšį tarp visame tinkle esančių įrenginių, nepaisant pilkųjų zonų (dead-zones). Tai reiškia, kad jūs nesusidursite su situaciją, kai vienas iš įrenginių negali būti valdomas, nes nėra ryšio tarp jo ir valdiklio.

Smartphone ir nuotolinė prieiga

Z-Wave valdiklis prisijungia prie jūsų Wi-Fi maršrutizatoriaus, todėl galite valdyti apsaugos sistemą iš išmaniojo telefono ar planšetinio kompiuterio, ne tik namuose, bet ir iš bet kurios pasaulio vietos.

Scenarijai

Z-Wave turi įdiegtą mesh technologiją, kuri užtikriną sklandų ryšį tarp visame tinkle esančių įrenginių, nepaisant pilkųjų zonų (dead-zones). Tai reiškia, kad jūs nesusidursite su situaciją, kai vienas iš įrenginių negali būti valdomas, nes nėra ryšio tarp jo ir valdiklio.

Z-Wave ir kitos sistemos

Z-Wave gali lengvai dirbti ir su kitomis namų automatizavimo sistemomis, pvz., Google Home, Amazon Alexa, Apple Homekit, IFTTT, Philips Hue, Nest ir kt. Visuose Z-Wave valdikliuose yra papildinių, kurie leidžia naudoti kitas sistemas kartu su Z-Wave.

Išmani apsaugos sistema

Kaip Z-wave gali patobulinti jūsų apsaugos sistemą priklausys nuo to, kokių apsaugos sprendimų jūs norite. Iš esmės sistema yra kuriama jutiklių pagalba t.y. prie sistemos pridėję skirtingus jutiklius jūs išplėsite apsaugos sistemos funkcionalumą, bei automatizavimo galimybes. 

Kaip tai veikia?

Z-wave valdiklis yra susiejamas su sistemoje esančiais jutikliais, kurie fiksuoja aplinką. Skirtingas jutiklis stebi jam priskirtus aplinkos parametrus, o užfiksavęs galimą rizikos atsiradimą jis informuoja apie tai valdiklį, kuris imasi atitinkamų veiksmų: informuoja reikiamus asmenis arba aktyvuoja reikalingus scenarijus. Pavyzdžiui, jutikliui patalpoje užfiksavus dūmus – sistema apie tai praneš namo šeimininkui, atidarys langus (jeigu pritaikyti), įjungs evakuacinį apšvietimą. 

Ką reikia apsvarstyti, renkantis Z-Wave išmaniai apsaugos sistemai?

Kaip jau minėjome, sistema pagrinde yra sudaryta iš įvairių jutiklių, sirenų, bei vaizdo kamerų. Jums reikia nuspręsti, kokius parametrus jūs norite sekti, bei nuo kokių rizikų apsaugoti savo namus, bei artimuosius. Priėmę šį sprendimą galėsite išsirinkti tinkamą jutiklį arba jutiklius, bei kitus įrenginius tinkančius jūsų kuriamai apsaugos sistemai.

Pagrindinės rizikos, nuo kurių norima apsisaugoti, nuo jūsų apsaugos tikslų priklausys, kokie komponentai bus reikalingi:

    Įsilaužimo

    Gaisro

    Dūmų, smalkių

    Užliejimo 

Komponentai - ką jie atlieka?

Išmanios apsaugos sistemos pagrindiniai komponentai yra valdiklis, jutikliai ir garsinė sirena , papildomai galima naudoti ir vaizdo stebėjimo kameras. Įrenginių skaičius priklausys nuo to, kiek skirtingų zonų jūs norėsite stebėti. Toliau pasiaiškinsime už ką kiekvienas komponentas yra atsakingas.

Jutikliai

Jutikliai atlieka svarbų vaidmenį išmanios apsaugos sistemoje. Jie nėra būtini, tačiau jutikliai ženkliai praplečia apsaugos sistemos funkcionalumą ir efektyvumą. Pagrinde jutikliai naudojami apsaugos  sistemoje tam, kad fiksuotų pavojingas situaticijas: dūmų pasklidimą, įsibrovimą, vandens nuotėkį ir tt.

 • Fibaro 3-in-1 Motion Sensor
   Multifunkcinis jutiklis, turintis: judesio aptikimo, temperatūros matavimo, bei šviesos lygio  nustatymo funkcijas.
 • Aeon 6-in-1 MultiSensor
  Multifunkcinis jutiklis, turintis: judesio aptikimo, šviesos lygio nustatymo, drėgmės, temperatūros, vibracijos ir UV matavimo funkcijas.
 • Fibaro Door/Window Sensor 2 Gen 5
  Universalus durų/langų jutiklis, kurį galima naudot apšvietimo sistemoje, norint, kad apšvietimas įsijungtu, kai durys yra atidaromos.
 • Fibaro smalkių jutiklis
  Jutiklis skirtas anglies monoksidui aptikti. Aptikęs anglies monoksidą jutiklis siunčia informaciją Z-wave jutikliui, kuris praneša apie kilusią grėsmę, bei gali imtis atitinkamų veiksmų: įjungti sireną, atidaryti langus.
 • Fibaro vandens jutiklis
  Jutiklis skirtas vandens nuotėkiui aptikti. Aptikęs vandens nuotėkį jutiklis siunčia informaciją Z-wave jutikliui, kuris praneša apie kilusią grėsmę, todėl jūs laiku galite imtis veiksmų žalai sumažinti.
 • Fibaro Door/Window Sensor 2 Gen 5
  Jutiklis skirtas fiksuoti durų ar langų būseną (atidaryta/uždaryta), bei apie ją pranešti Z-wave valdikliui. Apsaugos sistema jums praneš apie netikėtą durų ar langų atidarymą, bei aktyvuos atitinkamą veiksmų seką: įjungs sireną ir praneš apie tai jums, tuo atveju, jeigu apsauga aktyvuota.

Garsinė sirena

Garsine sirena skirta efektyvesniam įspėjimui apie pavojų. Ji aktyvuojama tuo atveju, jeigu sistema aptinka grėsmes, nuo kurių jūs pasirinkote apsaugoti savo namus, pavyzdžiui gaisro, dūmų, smalkių ir pan. 

 • ZipaBox Indoor Siren
  ZipaBox vidaus sirena skirta įspėti, apie iškilusias grėsmes, pavyzdžiui Įsibrovimą, dūmus, vandens išsiliejimą ir tt.

Vaizdo kameros

Vaizdo kameros fiksuoja ir įrašo aplinkos vaizdą. Prijungtos prie Z-wave tinklo, vaizdo kamerų veikimas, bei jų stebėjimas bus prieinamas nuotoliniu būdu. Vaizdo įrašai bus archyvuojami, todėl prireikus bet kada galės būti peržiūrimi. Kameros taipogi gali veikti kartu su jutikliais, pavyzdžiui įsijungti tuomet, kai yra aptinkami judesiai.

Vaizdo kamerų asortimentas

Valdiklis (reikalingas, jeigu jo neturite)

Valdiklis, kartais vadinamas centru arba vartais (gateaway), kontroliuoja jūsų namų automatikos sistemą. Jis leidžia jums pridėti ir konfigūruoti įrenginius, kurti ir valdyti scenarijus, kurie leidžia sistemai automatiškai atlikti veiksmus, pvz., įjungti šildymą tam tikrą valandą ir pan. 

Daugiau informacijos apie valdiklio pasirinkimą rasite paspaudę šią nuorodą

  Susijusi informacija