Kas yra namų automatika?

Namų automatika, dar vadinama smart-home arba išmaniais namais yra viskas, kas leidžia patogiau ir efektyviau valdyti namų apšvietimą, šildymą, apsaugos sistemas ir kitus įrenginius ir taip sukurti patogesnę ir saugesnę jūsų namų aplinką.

Namų automatika gali būti paprasta, kaip pavyzdžiui nuotolinis arba automatinis kelių šviestuvų valdymas, arba tai gali būti visa sistema, kuri kontroliuoja visas pagrindines jūsų namų dali ir yra pritaikytą pagal jūsų asmeninius nustatymus. Namų automatizavimas yra viskas, kas automatiškai valdo namuose esančius įrenginius.

Be to, kad namų automatika jūsų namams suteikia daug patogumo, ji padeda ženkliai pagerinti namų energijos suvartojimo efektyvumą, kitaip tariant – padeda taupyti energiją.


Esminiai išmanių namų elementai

Komfortas

Namų automatika pasirūpina tuo, kad namuose esantys įrenginiai veiktų pagal jūsų poreikius: apšvietimas gali įsijungti/išsijungti, atsižvelgiant į šviesos kiekį, arba dienos metą, ar net į tai ar jūs esate namie, ar ne. Jūsų šildymas įsijungs, užfiksavęs, kai jūs būsite pakeliui namo, o stebėdamas orų prognozę – optimaliai adaptuos šildymą.  

Patogumas

Visos jūsų namų sistemos ir įrenginiai gali būti valdomi automatiškai arba vienu mygtuko paspaudimu, naudojant nuotolinius pultelius arba išmaniuosius telefonus. Jums nebereikia vaikščioti iš vienos vietos į kitą, kad atlikti norimą veiksmą, arba pergyventi, kad kažką pamiršote. 

Saugumas

Saugumas, tai neatsiejama išmanių namų dalis. Naudojant smarthome apsaugos įrenginius atsiveria neribotos apsaugos sistemos automatizavimo, bei išplėtimo galimybės.  Tokia sistema ne tik aktyviai geba stebėti ir nustatyti įvairias grėsmes (pvz. vandens nuotėkio, gaisro, įsilaužimo ir tt.), bei apie tai pranešti, bet ir gali būti pilnai valdoma nuotoliniu būdu.

Energetinis efektyvumas

Namų automatizavimas leidžia sutaupyti energijos ir pinigų, todėl tai yra palyginti greitai atsiperkanti investicija. Efektyvumas didinamas: išjungiant nenaudojamus elektros prietaisus, adaptuojant apšvietimo intensyvumą, arba išjungiant apšvietimą, kai jis nereikalingas

Sužinokite daugiau

Nesvarbu, koks jūsų pradinis namų automatizavimo tikslas mes siekiame jums padėti, todėl sukūrėme  išsamius pradžiamokslius, kurie padės jums pasirinkti tinkamiausias sistemas ir produktus pagal jūsų poreikius.

Apšvietimas 

Protingas apšvietimas, tai vienas svarbiausių Smarthome elementų. Skirtingai, nei paprastas apšvietimas jis veikia automatiškai, atsižvelgdamas į nustatymus: t.y. įsijungia/išsijungia tam tikrą valandą, arba reaguodamas į jutiklius gaunamą informaciją. Protingas apšvietimas ne tik patogus, bet ir padeda taupyti energiją pvz: išjungdamas apšvietimą patalpose, kur nėra jokio aktyvumo.    Sužinokite daugiau.

Šildymas

Protingas šildymas suteikia galimybę valdyti temperatūrą, skirtingose namų zonose ar kambariuose ir jose nustatyti norimą temperatūros lygį, arba įjungti/ išjungti šildymą, kai to norite. Išmanusis šildymas užtikrina, kad namai šildomi tik tada kada yra būtina ir tik tuose kambariuose, kur jūs norite. Jei dabar jums tenka rūpintis, kad grįšite į šaltus namus, tai išmanusis šildymas pašildys namus iki jūsų norimo lygio iki jūs įžengsite pro duris.    Sužinokite daugiau.

Saugumas

Smarthome namuose diegiamos sistemos gali apsaugoti jūsų namus nuo gaisro, smalkių, įsilaužimo, vandens ar dujų nuotėkio. Smartome apsaugos sistema ne tik praneš apie kilusį pavojų, bet ir veikdama su kitais smarthome tinkle esančiais įrenginiais aktyvuos tam tikrus veiksmus, padedančius išvengti didesnės žalos pvz.: dūmų aptikimo atveju – įjungs apšvietimą ir ventiliaciją.    Sužinokite daugiau.

Klimatas

Su namų automatika valdykite žaliuzes, ventiliaciją, užtikrinkite oro kokybę. Sistema pasirūpins, kad namuose visada būtų palaikomas patogus klimatas ir tausojama energija.    Sužinokite daugiau.