Z-Wave

Z-Wave yra bevielė technologija, specialiai sukurta išmaniųjų namų - namų automatikos sprendimams. Ši technologija numato ryšį tarp įvairių elektroninių įrenginių jūsų namuose ir jų nuotolinio valdymo.

Visi Z-Wave įrenginiai veikia bevieliu būdu, o tai reiškia, kad jų diegimas yra paprastas ir greitas, jį gali atlikti beveik visi. Visus Z-Wave tinklui priklausančius įrenginius galima valdyti internetu iš bet kurios pasaulio vietos, naudojant paprastą arba planšetinį kompiuterį, ar išmanųjį telefoną. Namų automatikos tinklo valdymas vyksta per Z-wave valdiklį (Gateaway), valdiklis yra bet kurių išmaniųjų namų pagrindine sistemos dalis („smegenys“) . 

 • Dvikryptis bevielis ryšys – patikimesnis informacijos perdavimas
 • Įrenginių būsena – yra žinoma kiekvieno įrenginio sistemoje būseną (šviestuvai, šildymas, prietaisai ...)
 • Mesh technologija – platesnis veikimo diapazonas, kadangi kiekvienas tinkle esantis įrenginys tarpusavyje komunikuoja
 • Lengvas ir patogus valdymas – namų tinklą galima valdyti,  naudojantis telefonu, kompiuteriu, nuotoliniu pulteliu

Z-Wave


Z-Wave Plus - tai nauja sertifikavimo programa, skirta padėti vartotojams identifikuoti produktus, kurie naudoja naujausią Next Gen Z-Wave įrangos platformą, taip pat žinomą kaip 500 serija, 5-oji karta, Z-Wave Gen5 arba paprasčiausiai Gen5. Z-Wave Plus sertifikuoti sprendimai pasižymi išplėstinių funkcijų ir galimybių rinkiniu, kuris pagerina galutinio vartotojo patirtį ir daro "Z-Wave" sistemas dar paprastesnėmis naudoti.

Z-Wave Plus naujausiais šios technologijos pasiekimais pagerino Z-Wave charakteristikas. Dėka Next-Gen, Z-Wave išplėtė savo galimybes, įskaitant didesnį veikimo diapazoną, ilgesnį baterijos veikimo laiką, Over The Air atnaujinimą (OTA), papildomus RF kanalus ir dar. Šie patobulinimai taipogi palengvino technologijos diegimo procesą, bei pasiūlė didesnę „Smarthome“ įrenginių įvairovę.

Naudodami Z-Wave Plus jūs galėsite lengvai sukurti šiuolaikišką Smarthome sistemą, leidžiančią valdyti apšvietimą, elektros prietaisus, šildymo sistemą, apsaugą ir multimedijos funkcijas vienu mygtuko paspaudimu. Dar vienas esminių šios Z-Wave kartos bruožų – patikimumas, klausimus: ar mano garažo vartai tikrai užsidarė? galėsite pamiršti, nes dvikryptė technologija komandą kartoja tol, kol ji būna įvykdyta.

Z-Wave yra pirmaujanti bevielė namų automatizavimo technologija, turinti daugiau pranašumų, palyginti su senesnėmis technologijomis.

 • Dvikryptis bevielis ryšys – patikimesnis informacijos perdavimas
 • Įrenginių būsena – yra žinoma kiekvieno įrenginio sistemoje būseną (šviestuvai, šildymas, prietaisai ...)
 • Mesh technologija – platesnis veikimo diapazonas, kadangi kiekvienas tinkle esantis įrenginys tarpusavyje komunikuoja
 • Lengvas ir patogus valdymas – namų tinklą galima valdyti,  naudojantis telefonu, kompiuteriu, nuotoliniu pulteliu

Išplėstinės Z-Wave Plus funkcijos:

 • Ženkliai didesnis veikimo diapazonas- iki 150 m 
 • 50% ilgesnis baterijos veikimo laikas
 • 250% daugiau pralaidumo
 • Patobulintas savaiminis programinės įrangos atsistatymas
 • Standartizuotas "Over Air" programinės įrangos atnaujinimų metodas (OTA)

Z-Wave PLUS realybėje

Naujos Z-Wave Plus įrenginių funkcijos yra puikus Z-Wave patobulinimas leisiantis jums sukurti pačią tvariausią ir stabiliausią bevielę namų automatizavimo sistemą. Tačiau turėtumėte būti šiek tiek atsargūs, dėl lūkesčių.

Jei jūs turite pilną Z-Wave Plus sistemą, kurioje kiekvienas įrenginys yra naujosios penktos kartos (Gen 5), tai neturėtų kilti jokių problemų. Įrenginiai kartu veiks nepriekaištingai, ir jūs mėgausitės visais technologijos privalumais ir funkcijomis. Tačiau bandant penktos kartos Z-wave įrenginius suderinti veikimui su ankstesnės kartos įrenginiais gali kilti problemų apie kurias reikėtų žinoti ir jas įvertinti.

Baterija

50% Ilgesnis baterijos veikimo laikas galioja tik penktos kartos Z-wave įrenginiams, tai reiškia, kad naudojant Z-Wave Plus senesnės kartos įrenginiams ilgesnio baterijos veikimo laiko privalumai negalios.

Diapazonas

Jei naudojate Z-Wave Plus ir senesnės Z-Wave kartos įrenginių derinį, nesulauksite Z-Wave Plus  siūlomo veikimo diapazono padidėjimo.

Valdiklis

Jeigu Z-Wave plus įrenginiai naudojami su Z-Wave ankstesnės kartos valdikliais, jūs negalėsite naudotis Z-Wave plus siūlomais privalumais. Tik naudojant Z-Wave plus įrenginius su Z-Wave plus kartos valdikliu jūs išnaudosite penktos Z-wave kartos privalumus.


LightwaveRF


LightwaveRF yra bevielė namų automatizavimo technologija, kurią paprasta naudoti, ji yra  prieinama kainos atžvilgiu ir siūlo aukštos kokybės produktus, turinčius daug funkcionalumo.

Visi LightwaveRF gaminiai yra lengvai diegiami, nereikalauja specifinių techninių žinių, ar papildomos elektros instaliacijos. Sistema yra visiškai modulinė, prie jos galite pridėti tiek įrenginių, kiek jūsų nuožiūra yra reikalinga.

LightwaveRF įrenginius taipogi galima patogiai valdyti nuotoliniu būdu iš bet kurios pasaulio vietos, naudojant išmanųjį telefoną, nuotolinį valdymo pultelį, ar tiesiog kompiuterį!


ZigBee


ZigBee technologija šiuo metu yra įdiegta į milijonus namų automatikos ir pažangių energijos prietaisų visame pasaulyje. Šviestuvai, termostatai, signalizacijos sistemos, šaldytuvai, įvairūs elektros prietaisai, komunalinių paslaugų skaitikliai - visi jie palaiko ZigBee technologiją.

Su ZigBee įrenginiais jūs gaunate stabilią, lanksčią ir savarankišką valdymo sistemą - tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad jie dažnai naudoja "uždarus" protokolus, o tai reiškia, kad skirtingų gamintojų produktai veikti kartu su ZigBee produktais negalės!

Pagrindinės ZigBee rinkos yra šios:

Smart Energy

ZigBee Smart Energy yra pasaulyje pirmaujanti technologija naudojama, sąveikaujančių produktuose, kurie valdo ir automatizuoja energijos ir vandens naudojimą. Ši technologija padeda kurti ekologiškesnius namus, bei tausoti energiją.

Namų automatika

ZigBee Home Automation siūlo pasaulinį suderinamų produktų standartą išmaniesiems namams. Ši technologija, kaip ir kitos, yra naudojama, namų procesų ir įrenginių automatizavimo sprendimams kurti: apšvietimo valdymas, išmanioji energija ir kiti išmaniesiems namams būdingi sprendimai.

Nuotolinis valdymas

ZigBee nuotolinis valdymas yra pasaulinis standartas pažangioms ir lengvai naudojamoms RF tipo valdymo priemonėms, užtikrinančioms nenutrūkstamą veikimą, dvipusį ryšį, ilgesnį veikimo atstumą ir ilgesnį baterijos veikimą. Jis buvo sukurtas įvairiems vartotojų įrenginiams, įskaitant HDTV, namų kino įrangą, televizoriams ir kitai garso įrangai.

Sveikatos apsauga

ZigBee Healthcare siūlo visuotinį suderinamų produktų standartą, leidžiantį saugiai ir patikimai stebėti ir valdyti nekritines sveikatos priežiūros paslaugas.

Telekomunikacijos

ZigBee Telecom Services siūlo pasaulinį suderinamų produktų standartą, leidžiantį teikti įvairias pridėtinės vertės paslaugas, įskaitant informacijos teikimą, mobiliuosius žaidimus, vietovių paslaugas, saugius mobiliuosius mokėjimus, mobiliąsias reklamas, atsiskaitymus už zoną, nuotolinę prieigą prie biuro, mokėjimus ir peer-to-peer duomenų dalijimosi paslaugas.


EnOcean


EnOcean naudoja patentuotą bevielę energijos gavimo (energy harvesting) technologiją, skirtą pastatų automatizavimui, smarthome ir daiktų internetui.

EnOcean įrenginiai sujungia mikroelektronikos keitiklius ir labai mažos galios elektroniką ir taip leidžia bevielį ryšį tarp bevielių namų automatikos įrenginių (jutiklių, jungiklių, valdiklių).

Ši technologija suteikia platų įrenginių asortimentą iš įvairių tiekėjų, kurie siūlo paprastus, patikrintus ir mažai techninės priežiūros reikalaujančius namų automatikos sprendimus.

EnOcean įrenginių suderinamumą ir sąveiką užtikrina EnOcean Alliance. 2008 m, kurį sudarė didžiausi EnOcean įrangos gamintojai. Šiuo metu EnOcean Alliance priklauso daugiau nei 250 kompanijų, o per pastaruosius 5 metus ši technologija labai išaugo.

EnOcean


Bluetooth Smart, taip pat žinoma kaip Bluetooth Low Energy, Bluetooth LE ir BLE, yra bevielio asmeninio tinklo technologija, sukurta naudoti įvairiuose įrenginiuose, pavyzdžiui, sveikatos priežiūros, sporto, apsaugos, ir namų automatizavimo srityse.

Skirtingai nuo Bluetooth, kurį naudojate telefone ar planšetiniame kompiuteryje, Bluetooth Smart yra skirtas užtikrinti patikimesnį ryšį, naudojant daug mažiau energijos, bei išlaikant panašų veikimo diapazoną.

Bluetooth Smart siūlo temperatūros, šviesos, durų, langų, judesio aptikimo ir kitų duomenų jutiklių  skirtų bevieliu būdu priimti ir dalintis informaciją su Bluetooth smart suderinamais įrenginiais.

Naudodami telefoną, planšetinį kompiuterį ar nešiojamą kompiuterį galite valdyti savo namų apšvietimą, temperatūrą, buitinę techniką, langų ir durų spynas, bei apsaugos sistemas. 


WiFi


Per pastarąjį dešimtmetį WiFi technologija, leidžianti jums prisijungti prie interneto beveik bet kur: namuose, darbe, bibliotekose, mokyklose, oro uostuose, restoranuose, viešbučiuose ir netgi viešajame transporte plačiai paplito visame pasaulyje įskaitant ir Lietuvoje.

WiFi paplitimas suteikia idealias sąlygas jūsų namų automatizavimo sistemai - įrenginys prijungtas prie WiFi ir interneto gali būti pasiekiamas ir valdomas iš bet kurios pasaulio vietos.

Šiuo metu daugelis įrenginių palaiko WiFi, nes visi bendrai pripažįsta šios technologijos teikiamą naudą. Didelė tikimybė, kad ir jūs savo namuose turite platų Wi-Fi tinklą, todėl tai suteikia puikias galimybės jį panaudoti namų automatikos srityje.