VERA valdiklių palyginimas

Šiame palyginime rasite skirtumus tarp VERA valdiklių.

FunkcijaVERA SecureVERA PlusVERA EdgeVERA Lite
Nebegaminama (2014)
VERA3
Nebegaminama (2014)
Technologijų palaikymas
Z-Wave (868.4MHz)
Z-Wave Plus (868.4MHz)--
ZigBeeHA 1.2HA 1.2---
Bluetooth4.0 + BLE4.0 + BLE---
Wi-Fi --
VeraLink433MHz (EU) 
Nepalaiko
----
Palaiko IP Camera 
Maks. įrenginių skaičius
22022022075200
Ryšys
Wi-Fi (Access Point)802.11 b/g/n/ac802.11 b/g/n/ac802.11 b/g/n--
EthernetGigabitGigabit10/10010/10010/100
Mobilus ryšys 3G
Nepalaikoma
----
USB jungčių sk.11112
Programinė įranga
GUI / Vartotojo SąsajaUI7UI7UI7UI5 UI5 
Įranga
CPU (MIPS)880MHz
(Dual Core)
880MHz
(Single Core)
600MHz
(Single Core)
500MHz500MHz
Atmintis (NAND Flash)128MB128MB128MB32MB32MB
Atmintis (RAM)512MB (DDR3)256MB (DDR2)128MB (DDR2)64MB (DDR)128MB (DDR)
Garsinis signalasIntegruotas----
BaterijaVidinė (2400mAh/18Wh)Išorinė
(nebūtina)
Išorine
(nebūtina)
4x AA baterijosIšorinė
Išorinis maitinimas12V DC
(Europietiškas)
12V DC
(Europietiškas)
12V DC
(Europietiškas)
12V DC
(Europietiškas)
12V DC
(Europietiškas)
Išmatavimai (IxPxA)225 x 147 x 48mm198 x 128 x 33mm116 x 80 x 31mm116 x 95 x 44mm177 x 130 x 34mm


Apie skirtumus

Visi VERA valdikliai yra tinkami jūsų Z-Wave namų automatikos sistemai sukurti ir valdyti. Tačiau, Secure ir Plus modeliai suteikia daugiau lankstumo, naudojant juos su kitomis technologijomis. VERA Secure modelis, kaip ir nusako pavadinimas puikiai tinka išmanios apsaugos sistemoms. 

Technologijų palaikymas

Nors visi VERA valdikliai pilnai palaiko Z-Wave technologiją ir Z-Wave įrenginius, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į kitų technologijų palaikymą ir jų įrenginių naudojimą su VERA. Z-Wave palaikymas taipogi svarbus aspektas, ypač, kai kalbame, apie nebegaminamų įrenginių naudojimą.

Z-Wave Plus

Visi VERA valdikliai palaiko Z-Wave Plus, įskaitant ir senuosius modelius. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į galimus veikimo ir funkcionalumo apribojimus.

Fibaro valdikliai nenaudoja Z-Wave 500 serijos mikroschemų, todėl jie nėra laiko Z-Wave Plus įrenginiai. Tačiau jie palaiko Z-Wave Plus komandų klases, kurios naudojamos Z-Wave Plus įrenginių, o tai reiškia, kad VERA valdikliai turėtų veikti su dauguma Z-Wave Plus įrenginių. Tačiau senesnių VERA (Lite ir 3) valdiklių veikimas su vis naujesniais Z-Wave Plus irenginiais gali turėti keblumų. 

ZigBee

ZigBee yra populiari išmanių namų technologiją, naudojama daugelyje įrenginių. Nors ši technologija labiau populiari JAV, Europoje taipogi matoma šios technologijos plėtra. VERA Secure ir VERA Plus valdikliai palaiko naujausią ZigBee HA 1.4 versiją.

Bluetooth

Bluetooth leidžia patogų nuotolinį įrenginių (palaikančių Bluetooth) valdymą iš mobiliųjų įrenginių. Bluetooth įrenginių įdiegimas ir valdymas yra itin paprastas ir patogus. Šiandieniniame pasaulyje Bluetooth įrenginių skaičius sparčiai auga, todėl galimybė juos valdyti nuotoliniu būdu yra didelis pranašumas.


VERALink

Ši nauja sąsaja, kuri prieinama VERA Secure valdiklyje leis tiesiogiai valdyti įrenginius, kurie veikia 433MHz-dažniu. Šiuo metu ši funkcija nėra prieinama Europoje, tačiau planuojama ją įdiegti netolimoje ateityje.

IP Kameros

Visi VERA valdikliai palaiko IP kameras, naujausia, UI7 programinė įranga turi wizard įrankius skirtus populiariausioms IP kameros, taipogi teikia pagalbą. VERA taipogi siūlo VERA Sentinal paslaugą, leidžiančią saugoti kamerų įrašus debesų saugyklose.

Įranga

VERA valdikliai taipogi skiriasi vidine įranga. Kai kurie šie skirtumai nulemia, kaip veiks jūsų namų automatikos tinklas.

CPU galingumas

CPU (arba procesorius) yra itin svarbus valdiklio elementas. Kuo jis greitesnis, tuo greičiau veiks visa namų automatikos sistema. VERA Secure valdiklis turi  Dual Core 880MHz procesurių, kuris leidžia procesams veikti itin greitai.

Atmintis

Kitas svarbus įrangos aspektas, kuris įtakoja valdiklio ir visos namų automatikos sistemos veikimą yra valdiklio atmintis. Atmintis yra skirstoma į kelis tipus: NAND Flash ir RAM. Pagrindini taisyklė yra ta, kad kuo daugiau atminties įrenginys turi, tuo geriau, ir atminties niekada negali būti per daug!

  • NAND Flash - pastovioji atmintis, ši atmintis yra atsakinga už programinės įrangos, scenarijų, ir sistemos programų saugojimą.
  • RAM - ši atmintis yra atsakinga už procesų veikimo greitį ir sklandumą. Kuo daugiau šios atminties valdiklis turi tuo daugiau procesų ir greičiau jis gali atlikti. Tai taipogi įtakoja, kokį įrenginių skaičių jūs galėsite naudoti, namų automatikos tinkle, kiek scenarijų vienu metu ir kaip sklandžiai galės veikti. 

Garsinis signalas

Garsinis signalas veikia, kaip įprastinis garsinis signalas (sirena) pranešti, apie iškilusius pavojus, dažniausiai ji naudojama saugumo tikslams ir praverčia, nes nebereikia naudoti papildomų įrenginių, kurie atlieka tą pačią funkciją.

Atsarginės baterijos

Atsarginės baterijos užtikrina valdiklio veikimą, net ir tada, kai namuose nutrūksta energijos tiekimas. Tai išskirtinai svarbi funkcija apsaugos sistemai, nes būtina, kad ji veiktų nepertraukiamai. VERA valdiklis turi integruotą bateriją , kuri gali veikti apie 30 minučių, su VERA Plus ir Edge valdikliais galima naudoti išorinę atsarginę bateriją.

Ryšys

Visi dabartiniai VERA valdikliai palaiko daugiau, nei vieną namų automatikos technologiją, tai leis jums naudoti VERA ir su kitų technologijų įrenginiais, kuriuos galbūt jau turite namuose.

Wi-Fi Access Point

Dabartiniai VERA valdikliai gali veikti, kaip Wi-Fi stotelė, prie kurios galima prisijungti. Tai leis jums išplėsti Wi-Fi tinklo veikimo. Tačiau valdikliai privalės būti prijungti prie interneto kabelio (Ethernet). 

Mobilusis 3G ryšys

VERA Secure turi integruotą 3G palaikymą, tačiau šiuo metu tai neveikia Europos sąjungoje. 

USB

Visi VERA valdikliai turi USB jungtis. Prijungtas USB raktas gali būti naudojamas įrašinėti  sistemos veikimo informaciją per ilgą laiką, o prijungtas RFX Transceiver  gali būti naudojamas valdiklio suderinimui su 433MHz dažniu veikiančiais įrenginiais.

Programinė įranga

Naujausi VERA valdikliai naudoja VERA UI7 programinę įrangą. Ši programinė įranga yra nuolatos atnaujinama, todėl užtikrina naujausias funkcijas, bei sklandų valdiklio veikimą su Z-Wave Plus ir kitomis technologijomis.

UI5 naudojimas

Jeigu jūs turite valdiklį, kuris naudoja UI5 programinę įrangą, jums reikės pasirūpinti, kad valdiklyje būtų įdiegta naujausia beta versija, kad užtikrinti Z-Wave Plus įrenginių palaikymą. Z-Wave Plus nėra pilnai palaikoma nei vienoje UI5 versijoje, tačiau beta versija leis pridėti Z-Wave Plus įrenginius prie namų automatikos sistemos. Nepaisant to, labai tikėtina, kad daugelis Z-Wave Plus funkcijų veiks nesklandžiai arba neveiks visai su UI5 programine įranga.